Anasayfa / Haberler / Denizli'den Haberler / İzmir’deki orman yangınında soğutma çalışmaları sürüyor

İzmir’deki orman yangınında soğutma çalışmaları sürüyor

İzmir’in Menderes ilçesinde, 1 Temmuz’da makilik alanda başlayan ve ormanlık alana yayılan yangının büyük oranda kontrol altına alınmasının ardından bölgede soğutma çalışmalarına ağırlık veriliyor.

İzmir Orman Bölge Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, cumartesi günü öğle saatlerinde başlayan yangının yüzde 90 oranında kontrol altına alındı ancak rüzgar nedeniyle de önlemler sürüyor.

Bölgedeki soğutma çalışmalarına 70 arazöz, 2 helikopter ve 1 amfibi uçak katılıyor. Ekiplerin bir bölümü ise yangının rüzgardan dolayı yeniden başlama ihtimaline karşı bölgede bekletiliyor.

Balıkesir, Denizli, Muğla, Çanakkale, Isparta ve Kütahya’dan gelerek söndürme çalışmalarına katılan ekipler ise kademeli olarak görev yerlerine dönmeye başladı.

Bir yıl içinde bölgenin yeniden ağaçlandırılması planlanıyor

Havadan ve karadan müdahale sonucu 4’üncü gününde söndürülen yangının, cam kırıkları, izmarit ya da yüksek gerilim hatları nedeniyle çıkmış olabileceği tahmin ediliyor.

Alandaki soğutma çalışmalarının tamamlanmasının ardından zarar tespiti yapılması ve bir yıl içinde bölgenin yeniden ağaçlandırılması planlanıyor.

Menderes ilçesi Şaşal Mahallesi yakınında 1 Temmuz’da makilik arazide başlayan ve çevredeki ormana sıçradıktan sonra geniş bir alanda etkili olan yangın için havadan ve karadan söndürme çalışması başlatılmıştı.

Hakkında mbahsi

Cevapla

x

Check Also

Akkonak’ta yangın

Akkonak’ta yangın Denizli’nin Merkezefendi İlçesi Akkonak Mahallesinde ev yangını meydana geldi. Yangın İtfaiye ekipleri tarafından ...

Bozkurt’ta kontrolden çıkan kamyon devrildi

Denizli’nin Bozkurt İlçesi, Ali Kurt Mahallesinde tek taraflı trafik kazası meydana geldi. Kamyon sürücüsü yaralandı. Olay, ...

Denizli’de devam eden yağışlar beraberinde kazaları getirdi

Bu sabah meydana gelen kazada Pamukkale ilçesi Ankara asfaltı üzerinde seyreden bir minibüsün refüje çıkıp ...

Aydın’da Umke Temel Eğitimi Yapıldı

Aydın’da 5 gün süreli Aydın, Denizli ve Muğla illerinden 25 kursiyerin eğitime katıldığı, Ulusal Medikal ...

Türkiye’den Hollanda’ya yaptırım geliyor

Hollanda ile yaşanan krizin ardından Türkiye'nin yol haritası şekilleniyor.

200 bin TL çalmışlardı ! Bakın nerede yakalandı

Denizli'de bir fabrikada çelik kasadan 200 bin TL çalan hırsızlar üzüm bağında yakalandı.

16 Nisan referandumuna 5 kala çok konuşulacak iddia…

CHP lideri Kılıçdaroğlu, referandum öncesi TSK'nın PKK'nın boşalttığı Kandil'e girerek Türk Bayrağı dikeceğini iddia etti.

8 ilde FETÖ ablalarına büyük operasyon

Denizli merkezli 8 ilde FETÖ ablalarına yönelik operasyonda 10 kişi yakalandı.