Anasayfa / Haberler / Ekonomi Haberleri / ”Rusya’ya ihracatın önündeki engeli de kısa sürede kaldıracağız”

”Rusya’ya ihracatın önündeki engeli de kısa sürede kaldıracağız”

Referandum çalışmaları kapsamında Antalya’da temaslarını sürdüren Çavuşoğlu, Finike ilçe meydanında halka hitaben yaptığı konuşmada, ilçeye yaptıkları yatırımları anlattı.

Batı bölgesine havaalanı yapacaklarını ifade eden Çavuşoğlu, bunun için detaylı çalışmalar, etütler yapıldığını söyledi.

Yaptıkları yollarda bölgede üretilen ürünlerin güvenli şekilde Türkiye’nin her yerine, ihracata gitmesini temenni eden Çavuşoğlu, “İnşallah domatesin önündeki, Rusya’ya ihracatın önündeki engeli de kısa sürede kaldıracağız. 10 Mart’ta Yüksek Stratejik İş birliği Toplantısı için Sayın Cumhurbaşkanımızla Moskova’yız. Buradan da önemli netice bekliyoruz. Tabii ürünlerimizin halde toplanıp, satılması lazım. Büyükşehir Belediyemizle Finike’ye halimiz açılacak.” diye konuştu.

“Milletimiz bugüne kadar olduğu gibi gereken cevabı 16 Nisan’da verecektir”

Terör örgütü FETÖ’yle mücadeleye ilişkin de Bakan Çavuşoğlu, yargıyı bu örgütten temizlediklerini, 15 yıldır çıkarılan engellemelere, herkesin Türkiye ile uğraşmasına rağmen 15 yılda çok şey yaptıklarını söyledi.

İstikrarı sağlamlaştırmak, pekiştirmek için Anayasa paketini getirdiklerini belirten Çavuşoğlu, “Bu sistemi düzeltmemiz lazım. Cumhurbaşkanı Meclisi feshedecek diyorlar. Kim diyor? ‘Hayır’ı savunanlar diyor. Cumhurbaşkanı seçimi feshederse kendisini de seçime götürür.” diye konuştu.

Çavuşoğlu, referandumda “Hayır” diyecek olanlara ilişkin, şöyle konuştu:

“Cumhuriyete hiçbir şey katmazlar, Atatürk’ün değerlerine hiçbir şey katmazlar, Atatürk’ten geçinirler. Hepsi aynı. Bunlar ‘Biz azınlık olalım, ülkeyi biz yönetelim’. der. ‘Yüzde 50 artı 1 ile seçilmiş kişiye bizim sözümüz geçmez. Halkın sözü geçmez. Zaten bu halkın kafası basmaz, makarnayla bir dilim ekmekle satın alırsın. Onun oyuyla benim oyum bir olmaz. Benim oyum iki sayılmalı’ gibi sapkın zihniyete sahip kişiler bunu istedi ama bizim milletimiz bugüne kadar olduğu gibi onlara gereken cevabı 16 Nisan’da verecektir. Bu iftiraların karşısında ne düşündüğünü sandığa yansıtacak.”

Yargının bağımsız olmasını istediklerini belirten Çavuşoğlu, sadece 25 değil, 18 yaşında da insanların seçilebilmesi ve gençlere fırsat verilmesi gerektiğini belirti.

“CHP’nin içinde ön seçimle gelmiş PKK’lı, DHKP-C’li milletvekilleri var”

Türkiye’nin güçlenmesi istemeyen çok sayıda grup olduğunu dile getiren Çavuşoğlu, “Bunu söylemekten utanç duyuyorum ama CHP’nin içinde ön seçimle gelmiş PKK’lı, DHKP-C’li milletvekilleri var.” ifadesini kullandı.

Çavuşoğlu, teröristlerin hepsini inlerine gömdüklerini ve onların bir daha da oradan çıkamayacaklarının altını çizdi.

“Yurt dışında görüyorsunuz, bizim kampanya yapmamızı bile istemiyorlar”

Bakan Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

“Yurt dışında görüyorsunuz, bizim kampanya yapmamızı bile istemiyorlar. Niye? Orada vatandaşlarımızın çoğu Türkiye için ‘Evet’ diyor, AK Parti’ye oy veriyor. Türkiye’nin güçlenmesinden daha çok gurur duyuyor. Yani bizim Türkiye’de yaşayan vatandaşlarımızdan daha fazla kıymetini biliyorlar. O ülkelerde ezik olmak istemiyorlar. Güçlü Türkiye’yi yanında hissetmek istiyorlar. Yıllardır yurt dışındaki vatandaşlarımız güçlü bir Türkiye’yi özlüyordu. Yurt dışında mazlumlar Türkiye’yi bekliyordu. Bu Türkiye’nin daha güçlü olmasını istiyorlar. Onun için yurt dışındaki vatandaşlarımıza yönelik kampanya yapmamızı engelleyenler Türkiye’de hayır için çalışıyor.”

Hakkında mbahsi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

İzmir’e 5 milyon turist hedefi

İzmir turizmde hedef büyüttü. Bu yıl hedef 5 milyon turist.

Reina’nın akıbeti belli oldu

Yılbaşı gecesi terör saldırısında 39 kişinin hayatını kaybettiği ünlü gece kulübü Reina'ya Boğaz hattında yeni yer aranıyor.

Pompada hile yapanlara ceza yağdı

Türkiye genelinde geçen yıl akaryakıt istasyonlarına yönelik incelemeler kapsamında kesilen ceza tutarı 3 milyon 506 bin lira oldu.

Petrol Ofisi’ni satın alan Vitol’den ilk açıklama

Petrol Ofisi'ni satın alan Hollanda merkezli enerji ticareti şirketi Vitol Grubu'nun Başkanı Taylor ilk kez açıklama yaptı.

Kuzey Kore’nin hamlesi doları frenledi

FED'in faiz artışı sinyali ile yükselişe geçen dolar, Kuzey Kore'nin füze fırlatmasının ardından gevşedi.

Ekmekte kanser tehlikesi

Türkiye Ziraatçılar Derneği Başkanı Hüseyin Demirtaş, buğday üretiminde sıvı gübre ve tarım ilaçlarının bilinçsiz kullanımının ekmeğin kansere yol açabileceğini ileri sürdü.

Türkiye’den Google’a rekabet soruşturması

Rekabet Kurulu, Google hakkında Rekabet Kanunu'nu ihlal edip etmediğinin tespiti için soruşturma açtı.

İhracatçıya vergisiz akaryakıt müjdesi

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci ihracatçılara vergisiz akaryakıt müjdesini verdi.

Promosyon ödemelerinde bir müjde daha

SGK Başkanı, emeklilerin en yüksek promosyon veren bankaya geçme haklarının olduğunu açıkladı.

Moody’s bu kez ekonomiyle ilgili iyi açıklama yaptı

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, "Türk bankaları iyi sermayelendirilmiş durumunu koruyor." açıklamasında bulundu.