Anasayfa / Haberler / Ekonomi Haberleri / ”Rusya’ya ihracatın önündeki engeli de kısa sürede kaldıracağız”

”Rusya’ya ihracatın önündeki engeli de kısa sürede kaldıracağız”

Referandum çalışmaları kapsamında Antalya’da temaslarını sürdüren Çavuşoğlu, Finike ilçe meydanında halka hitaben yaptığı konuşmada, ilçeye yaptıkları yatırımları anlattı.

Batı bölgesine havaalanı yapacaklarını ifade eden Çavuşoğlu, bunun için detaylı çalışmalar, etütler yapıldığını söyledi.

Yaptıkları yollarda bölgede üretilen ürünlerin güvenli şekilde Türkiye’nin her yerine, ihracata gitmesini temenni eden Çavuşoğlu, “İnşallah domatesin önündeki, Rusya’ya ihracatın önündeki engeli de kısa sürede kaldıracağız. 10 Mart’ta Yüksek Stratejik İş birliği Toplantısı için Sayın Cumhurbaşkanımızla Moskova’yız. Buradan da önemli netice bekliyoruz. Tabii ürünlerimizin halde toplanıp, satılması lazım. Büyükşehir Belediyemizle Finike’ye halimiz açılacak.” diye konuştu.

“Milletimiz bugüne kadar olduğu gibi gereken cevabı 16 Nisan’da verecektir”

Terör örgütü FETÖ’yle mücadeleye ilişkin de Bakan Çavuşoğlu, yargıyı bu örgütten temizlediklerini, 15 yıldır çıkarılan engellemelere, herkesin Türkiye ile uğraşmasına rağmen 15 yılda çok şey yaptıklarını söyledi.

İstikrarı sağlamlaştırmak, pekiştirmek için Anayasa paketini getirdiklerini belirten Çavuşoğlu, “Bu sistemi düzeltmemiz lazım. Cumhurbaşkanı Meclisi feshedecek diyorlar. Kim diyor? ‘Hayır’ı savunanlar diyor. Cumhurbaşkanı seçimi feshederse kendisini de seçime götürür.” diye konuştu.

Çavuşoğlu, referandumda “Hayır” diyecek olanlara ilişkin, şöyle konuştu:

“Cumhuriyete hiçbir şey katmazlar, Atatürk’ün değerlerine hiçbir şey katmazlar, Atatürk’ten geçinirler. Hepsi aynı. Bunlar ‘Biz azınlık olalım, ülkeyi biz yönetelim’. der. ‘Yüzde 50 artı 1 ile seçilmiş kişiye bizim sözümüz geçmez. Halkın sözü geçmez. Zaten bu halkın kafası basmaz, makarnayla bir dilim ekmekle satın alırsın. Onun oyuyla benim oyum bir olmaz. Benim oyum iki sayılmalı’ gibi sapkın zihniyete sahip kişiler bunu istedi ama bizim milletimiz bugüne kadar olduğu gibi onlara gereken cevabı 16 Nisan’da verecektir. Bu iftiraların karşısında ne düşündüğünü sandığa yansıtacak.”

Yargının bağımsız olmasını istediklerini belirten Çavuşoğlu, sadece 25 değil, 18 yaşında da insanların seçilebilmesi ve gençlere fırsat verilmesi gerektiğini belirti.

“CHP’nin içinde ön seçimle gelmiş PKK’lı, DHKP-C’li milletvekilleri var”

Türkiye’nin güçlenmesi istemeyen çok sayıda grup olduğunu dile getiren Çavuşoğlu, “Bunu söylemekten utanç duyuyorum ama CHP’nin içinde ön seçimle gelmiş PKK’lı, DHKP-C’li milletvekilleri var.” ifadesini kullandı.

Çavuşoğlu, teröristlerin hepsini inlerine gömdüklerini ve onların bir daha da oradan çıkamayacaklarının altını çizdi.

“Yurt dışında görüyorsunuz, bizim kampanya yapmamızı bile istemiyorlar”

Bakan Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

“Yurt dışında görüyorsunuz, bizim kampanya yapmamızı bile istemiyorlar. Niye? Orada vatandaşlarımızın çoğu Türkiye için ‘Evet’ diyor, AK Parti’ye oy veriyor. Türkiye’nin güçlenmesinden daha çok gurur duyuyor. Yani bizim Türkiye’de yaşayan vatandaşlarımızdan daha fazla kıymetini biliyorlar. O ülkelerde ezik olmak istemiyorlar. Güçlü Türkiye’yi yanında hissetmek istiyorlar. Yıllardır yurt dışındaki vatandaşlarımız güçlü bir Türkiye’yi özlüyordu. Yurt dışında mazlumlar Türkiye’yi bekliyordu. Bu Türkiye’nin daha güçlü olmasını istiyorlar. Onun için yurt dışındaki vatandaşlarımıza yönelik kampanya yapmamızı engelleyenler Türkiye’de hayır için çalışıyor.”

Hakkında mbahsi

Cevapla

x

Check Also

Fındık işçilerine 100 lira yevmiye

Giresun’da fındık toplama işinde çalışacak işçilerin günlük yevmiyesinin asgari 100 lira olarak belirlendiği bildirildi. Abone ...

İngiltere’de memurlara zam

İngiltere Maliye Bakanı Sunak, hükümetin, kamu çalışanlarının Kovid-19 salgını döneminde ortaya koyduğu katkının farkında olduğunu ...

Son dakika… Gram altın fiyatı rekor kırdı

Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı 406 liranın üzerine çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Gram ...

Tuncay Özilhan: ’Sürdürülebilirliğimiz için tarıma odaklanmalıyız’

COVID-19 salgını, insanlığın temel meselelerinden biri olan yeterli beslenme için tarımsal üretimin önemini bir kez ...

İhracatta sanal rotamız Latin Amerika

İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin (İHBİR) dijital ihracat sürecinin başlamasıyla birlikte ...

TÜRSAB’ın koronavirüs raporu, dünyadan takdir kazandı

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin “Koronavirüs (Kovid-19) Sonrası Nasıl Bir Dünya Bizi Bekliyor?” başlıklı raporu, dünyanın ...

Rusya petrol üretiminde OPEC hedefine yaklaştı

Rusya’nın petrol üretimi Haziran’da günde 9.32 milyon varile düşerek OPEC hedefine yaklaştı. Abone Ol

O ülkede perakende depremi! 12 bin kişiyi işten çıkaracaklar

Ülkede 23 Mart’tan bu yana devam eden karantinadan kademeli çıkış yönünde atılan adımlara rağmen, perakende ...

Güneydoğu’dan yılın ilk yarısında yaklaşık 4 milyar dolarlık ihracat yapıldı

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) üyesi firmalarca, yılın ocak-haziran döneminde 3 milyar 981 milyon 850 ...

TAV EASA’nın COVID-19 protokolünü imzaladı

TAV Havalimanları’nın dört ülkede işlettiği dokuz havalimanı Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA) tarafından oluşturulan “Havacılık ...