Anasayfa / Haberler / Türkiye'den Haberler / Baykuş kavgasında bakanlık devreye girdi

Baykuş kavgasında bakanlık devreye girdi

Eski milli futbolcu Emre Aşık’ın eşi Yağmur Aşık’ın bahçesinde bulduğu ve veterinere götürdüğü Kulaklı Orman Baykuşu’nun geri verilmemesi üzerine veterinerle yaşadığı tartışmaya Orman ve Su İşleri Bakanlığı noktayı koydu. Bakanlık, teslim alınarak tedavisi başlatılan yaralı yavru baykuşun doğaya salınacağını açıkladı.

İstanbul’da eski milli futbolcu Emre Aşık’ın eşi Yağmur Aşık’ın bahçede bulduğu ve özel bir kliniğe götürdüğü, buradan da Orman ve Su İşleri Bakanlığı ekiplerince teslim alınan yaralı yavru baykuş doğaya salınacak.

Orman ve Su İşleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, 24 Mart 2017’de Orman ve Su İşleri 1.Bölge Müdürlüğüne bağlı “Yaban Hayatı” ekiplerine, vatandaşlar tarafından bir bahçede bulunan yaralı yavru baykuşun özel bir veteriner kliniğine getirildiği bilgisi verildi. Acil bakım ve beslenme ihtiyacı bulunduğu tespitinin ardından yaralı baykuş Bakanlık ekiplerince tutanakla alınarak tedavisi ve bakımı tamamlanmak üzere İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesine getirildi. Buradaki tedavisinin ardından Orman ve Su İşleri 1.Bölge Müdürlüğü tarafından teslim alınacak yavru baykuş Bakanlık ekiplerince doğaya salınacak. 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu’na göre yaban hayvanlarının tedavisi ve gözetimi Orman ve Su İşleri Bakanlığı sorumluluğunda bulunuyor.

‘ADALET YERİNİ BULACAKTIR’

Eski futbolcu Emre Aşık’ın eşi Yağmur Aşık tarafından darp edilen Veteriner Dilara Tezel, Yağmur Aşık’ın bütün iddialarını reddederek, “Mahkemede zaten her şey açığa çıkacaktır, adalet yerini bulacaktır” dedi. Yaşananları anlatan Dilara Tezel, “Yağmur Hanımefendi’ye ait, ait olması bile mümkün olmayan bir kuşun 24 Mart Cuma günü kliniğimize getirilmesi üzerine ben muayenesini gerçekleştirdim. Getiren kişi, Yağmur Hanım’ın bir çalışanı ve bu kayıtlar, röntgen kayıtları onun adına açıldı. Daha sonra kişi bana yetki sahibi olmadığını söyleyerek, patronunu bağladı, telefonda ben başka bir beyefendiye durumu açıkladım. Bu hayvanın Orman Bakanlığı tarafından salınması gerektiği, ilk tedaviyi benim tarafımdan burada gerçekleştirileceği, daha sonra mutlaka Orman Bakanlığı’na teslim edilmesi gerektiği bilgisini verdim. Ki bu esnada, konuşurken de Orman İşleri Bakanlığı’na böyle bir kuşun elimize ulaştığının bilgisi verildi. Bunun da yine ses kayıtları, görüntü kayıtları kliniğimiz yedi yirmi dört izlendiği için dolayı mevcuttur. Bunlar yine mahkemede delil olarak sunulacaktır” diye konuştu.

Tezel, “Bu bildirimi yaptıktan sonra bu kişiler kliniğimizden ayrıldı. İstedikleri zaman gelip görebileceklerini söyledim zaten. Geçen zamanda da biz tedavisini yürüttük. Pazar günü beyefendi yine beni arayıp kuşu almak istediklerini belirtti. Ben de bu hayvanın Orman Bakanlığı tarafından salınacağını söyledim. Zaten kliniğimize bir yaban hayvanı ulaştığında görevim bunu Orman İşleri Bakanlığı’na bildirmektir ve ben bu yasal sorumluluğumu yerine getirdiğim için şu anda darp edilmiş durumdayım. Sonrasında hanımefendiye birebir bilgilendirme yapmam gerektiğini söyledi, o telefondaki beyefendi. Bu bilgilendirmeyi yapmak için aradığımda, ‘Siz benim kuşumu nasıl el koyarsınız? Benim haberim olmadan Orman İşleri Bakanlığı’na nasıl haber verirsiniz? Siz kimsiniz? Bunu yapmaya ne yetkiniz var? Orayı kapattıracağım. Orayı yıkacağım. Siz bir daha meslek hayatınıza devam edemeyeceksiniz. Sizi sakat bırakacağım’ gibi tehditler savurduktan sonra ‘Ben oraya geliyorum’ diyerek telefonu kapattı. Ben de bunun üzerine Orman İşleri Bakanlığı’nı tekrar arayarak bu hayvanın burada can güvenliğinin olmadığını, getiren kişinin tehditler savurduğunu, geleceğini söylediğini ilettim. Onlar da hızlı bir şekilde nakil aracı göndereceklerini ilettiler. Yine Orman Bakanlığı’ndan kimlikli bir görevlinin geleceğini ilettiler. Ben de bunun bilgisini arkadaşlarıma”açıklamasını yaptı.

‘ULTRASONLARIM DEVAM EDİYOR’

Telefondaki konuşmanın ardından endişelendiğini anlatarak devam eden Tezel, yaşadıklarının normal olmadığının ispatı ve normalleşmemesi için mücadele edeceğini vurgulayarak, “Bir hastamızı muayene ederken, gürültüler üzerine aşağıya indim. Yanındakilere emirler yağdıran bir kadın sesi, çevresindekilere ‘O kadın nerede? Ben ona göstereceğim gününü. Yıkın burayı’ gibi sözler ve dile getirilmeyecek küfürler etti. Üzerime saldırdı. Bunların hepsinin kayıtları var zaten. Ben kendimi savunmaya çalıştıkça saldırmaya devam etti. Can havliyle üst kata çıktım. Polisin gecikmesi nedeniyle ben erkek arkadaşıma haber verdim, yanıma gelebilecek en yakınımdaki insan olarak. Onun içeri gelip kendisini darp ettiğini iddia ediyor hanımefendi şu an. Kesinlikle doğru değil. Şu an internette bulunan videolarda da konuştuğu kişi benim erkek arkadaşım. İnsan, kendisini darp eden kişiyle o kadar rahat konuşamaz. Erkek arkadaşım benim iyi olduğumu görünce sakinleşmişti. Daha sonra Orman Bakanlığı’nın bilgilendirilmesi üzerine gelen görevli de giderken tehditlerle karşılaşmış. Hepsinin şikayetleri ardı ardına oluşturuluyor. Aldığım darp izleri, morluklar, vücudumda bulunan bir kis nedeniyle hala ultrasonlarım devam ediyor. Bu görüntüleri izlemek bile hem beni, hem ailemi yoruyor. Bu yapılan normal değil. Bunun normalleşmemesi gerekiyor. O yüzden sesimi duyurmak istiyorum” diye konuştu.

Yağmur Aşık’ın bütün iddialarını reddeden Tezel, haklı olduğunun ortaya çıkacağından emin olduğunu söyleyerek, “Benim sattığımı iddia ederek, beni suçlu göstermeye çalışıyor. Bir veteriner hekim bir yaban hayvanını nasıl satabilir? Satacak olsam, neden ilk geldiği anda Orman Bakanlığı’na haber vereyim? Yani bu tarz ithamları kabul dahi etmiyoruz zaten. Bu noktaya gelmesi gerçekten çok üzücü. Kayıtlarda da mevcut, muayene ücretleri dışında hiçbir ücret alınmadı. Mahkemede zaten her şey açığa çıkacaktır, adalet yerini bulacaktır” dedi.

Hakkında mbahsi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Düğün hazırlığı yapan ünlü çiftten şok haber

Bu yaza evlilik hazırlığı yapan Volkan Babacan ile Burcu Erçil ayrıldı.

Zehirli denizanalarına dikkat

Kızıldeniz'den İskenderun sahillerine gelen zehirli denizanaları tehlike saçıyor.

Kılıçdaroğlu’ndan 15 Temmuz hakkında şok açıklama

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu 15 Temmuz ile ilgili Ankara'yı karıştıracak bir açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu 15 Temmuz'un kontrollü bir darbe girişimi olduğunu ileri sürdü.

TSK hem içeride hem dışarıda aynı anda vurdu

Hakkari ve Irak'ın kuzeyindeki Avaşin ile Basyan bölgelerine savaş uçaklarıyla düzenlenen harekatta, terör örgütüne ait silah mevzileri ile sığınak ve barınma yerlerinin bulunduğu 4 hedef imha edildi.

Konya’daki deprem yürekleri ağza getirdi

Saat 12.05'te Merkez üssü Konya'nın Tuzlukçu ilçesine bağlı Kundullu Köyü olan 3.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Eski BDDK çalışanlarının ‘ByLock’ davası başladı

FETÖ'nün şifreli haberleşme programı "ByLock" kullandıkları iddiasıyla eski BDDK çalışanı 22'si tutuklu 26 sanığın yargılanmasına başlandı.

‘Her gün 10 bine yakın çocuk yetim kalıyor’

İHH İnsani Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz, her gün 10 bine yakın çocuğun yetim kaldığını belirterek, bunun da yılda 3.5 milyonun üzerinde bir yetim nüfusuna tekabül ettiğini söyledi.

Otobanı işte böyle birbirine kattı

Gaziosmanpaşa'da makas atarak ilerleyen bir trafik magandası hem kendisinin hem de yolda seyir halinde gidenlerin hayatını tehlikeye soktu.

Yasin Börü davasında karar duruşması üçüncü kez ertelendi

Diyarbakır'da Kobani bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösterilerde Yasin Börü, Ahmet Dakak, Riyat Güneş ve Hasan Gökguz'un öldürülmesiyle ilgili davanın karar duruşması üçüncü kez ertelendi.

Genelkurmay Başkanı’ndan sürpriz ziyaret

Kayseri Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, mezun olduğu Sümer Lisesi Mezunlar Derneği'ni ziyaret etti.