Anasayfa / Haberler / Türkiye'den Haberler / Beşiktaş Belediyesi’nden Çanakkale çıkarması
Beşiktaş Belediyesi’nin kültür gezileri kapsamında gerçekleştirdiği Çanakkale gezileri başladı.

Beşiktaş Belediyesi’nden Çanakkale çıkarması

Beşiktaş Belediyesi’nin kültür gezileri kapsamında gerçekleştirdiği Çanakkale gezileri başladı. Şehitlerimizi anmaya, zaferi yaşamaya sloganıyla bu şanlı zaferin 102. Yılında tarihin yazıldığı bu mekânları görmek isteyen Beşiktaş halkını Çanakkale’ye götürüyor. Gezide vatandaşlar, şehitlikleri ve müzeleri ziyaret ederek tarihe tanıklık edecekler. Bu yılki Çanakkale gezisine on binlerin katılması bekleniyor.

BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ ALÇITEPE  ŞEHİTLİK SAHASI AÇILIŞI

Her otobüs için ayrı ayrı tutulan rehberler, geziye katılanlara, Çanakkale Savaşları hakkında bilgi verecek.. Çanakkale Savaşlarının yaşandığı bölgeler ve başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Seyit Onbaşı, Yahya Çavuş gibi savaşta isimleri öne çıkmış kahramanlar hakkında bilgiler veren rehberler, geziye katılanları adeta o tarihe götürecek. Alçıtepe Şehitlik alanında 1001 metre Türk bayrağı onbinlerle birlikte açılarak şehitler anısına mevlid-i şerif okunacak.  Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar’ın da katılacağı gezide Beşiktaş Belediyesi Alçıtepe Şehitlik Sahası Açılışını gerçekleştirecek. Alçıtepe şehitlik sahasının açılışında ve şehitlerimiz için okunacak mevlid-i şerif duasında canlı yayın yapılacaktır.

Tarih: 25 Mart 2017 Cumartesi

Yer: Alçıtepe Şehitliği Çanakkale

Saat: 12.00

Hakkında mbahsi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Düğün hazırlığı yapan ünlü çiftten şok haber

Bu yaza evlilik hazırlığı yapan Volkan Babacan ile Burcu Erçil ayrıldı.

Kılıçdaroğlu’ndan 15 Temmuz hakkında şok açıklama

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu 15 Temmuz ile ilgili Ankara'yı karıştıracak bir açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu 15 Temmuz'un kontrollü bir darbe girişimi olduğunu ileri sürdü.

TSK hem içeride hem dışarıda aynı anda vurdu

Hakkari ve Irak'ın kuzeyindeki Avaşin ile Basyan bölgelerine savaş uçaklarıyla düzenlenen harekatta, terör örgütüne ait silah mevzileri ile sığınak ve barınma yerlerinin bulunduğu 4 hedef imha edildi.

Zehirli denizanalarına dikkat

Kızıldeniz'den İskenderun sahillerine gelen zehirli denizanaları tehlike saçıyor.

Konya’daki deprem yürekleri ağza getirdi

Saat 12.05'te Merkez üssü Konya'nın Tuzlukçu ilçesine bağlı Kundullu Köyü olan 3.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Eski BDDK çalışanlarının ‘ByLock’ davası başladı

FETÖ'nün şifreli haberleşme programı "ByLock" kullandıkları iddiasıyla eski BDDK çalışanı 22'si tutuklu 26 sanığın yargılanmasına başlandı.

‘Her gün 10 bine yakın çocuk yetim kalıyor’

İHH İnsani Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz, her gün 10 bine yakın çocuğun yetim kaldığını belirterek, bunun da yılda 3.5 milyonun üzerinde bir yetim nüfusuna tekabül ettiğini söyledi.

Otobanı işte böyle birbirine kattı

Gaziosmanpaşa'da makas atarak ilerleyen bir trafik magandası hem kendisinin hem de yolda seyir halinde gidenlerin hayatını tehlikeye soktu.

Yasin Börü davasında karar duruşması üçüncü kez ertelendi

Diyarbakır'da Kobani bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösterilerde Yasin Börü, Ahmet Dakak, Riyat Güneş ve Hasan Gökguz'un öldürülmesiyle ilgili davanın karar duruşması üçüncü kez ertelendi.

Ekonomi Bakanı’ndan enflasyon açıklaması

Bakan Nihat Zeybekci, Mart ayı enflasyon rakamları ile ilgili ''Mayıs'tan itibaren nötrlenecek'' dedi.