Anasayfa / Haberler / Türkiye'den Haberler / Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan şok ‘Kılıçdaroğlu’ çıkışı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan şok ‘Kılıçdaroğlu’ çıkışı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun anayasa değişikliği kanununa ilişkin eleştirilerine tepki göstererek, “Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni yaptık, demedik laf bırakmadılar. Gitmedikleri mahkemeler kalmadı. Ben oraya gitmeyeceğim demişti malum zat, kuzu kuzu geldi. Akşam başka, sabah başka konuşuyorlar” dedi.

Antalya’da toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

Ben burada şimdi Ziya Paşa’yı nasıl hatırlamayayım; eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri. Biz eserle insanlara değer vermemiz gerekir. Eserlerle insanlara değer verdiğimize göre insanlar bize “Eserlerinizden tanıyoruz sizi” diyor. Ya sizin dikili ağacınız yok, ne konuşuyorsunuz. Şimdi, Antalya gibi bir yere böyle bir muhteşem belediye hizmet binasının olmaması düşünülebilir mi? Daha büyük hizmetler için burada, böyle mükellef bir binanın olması şarttı. Şimdi Türel kaldığı yerden yeniden başladı. İnanın bunlara beş tane keçi teslim edin, kaybeder gelirler. Bu binayı kaybettikleri gibi. Allah’tan erken dönüş oldu da nerede kaybolduğu belliydi. Ele alındı, yapıldı. Ankara, başkentimiz değil mi? Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni yaptık, demedik laf bırakmadılar. Gitmedikleri mahkemeler kalmadı. Ben oraya gitmeyeceğim demişti malum zat, kuzu kuzu geldi. Akşam başka, sabah başka konuşuyorlar.

Şimdi, gençler, size parlamentonun yolunu kapamak isteyenler var. Ne diyorlar? “Çoluk çocuğa mı bırakacağız”. Kızıyla erkeğiyle, biz gençliğimize güveniyoruz. Seçme yaşı 18, evlenme yaş 18, cezai yaş 18. Bunların hepsine “Evet” diyorsun. Seçilme yaşına gelince “18 yaş olmaz”. Gençler, 25 yaşına kadar bütün gençlerimizi bu yarışın içinde görmek istiyoruz. Genç bir parlamentoya “Evet” mi? (Evet sesleri) Öyleyse gençler, şu 23 günü çok iyi değerlendireceğiz.

Hakkında mbahsi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Düğün hazırlığı yapan ünlü çiftten şok haber

Bu yaza evlilik hazırlığı yapan Volkan Babacan ile Burcu Erçil ayrıldı.

Kılıçdaroğlu’ndan 15 Temmuz hakkında şok açıklama

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu 15 Temmuz ile ilgili Ankara'yı karıştıracak bir açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu 15 Temmuz'un kontrollü bir darbe girişimi olduğunu ileri sürdü.

TSK hem içeride hem dışarıda aynı anda vurdu

Hakkari ve Irak'ın kuzeyindeki Avaşin ile Basyan bölgelerine savaş uçaklarıyla düzenlenen harekatta, terör örgütüne ait silah mevzileri ile sığınak ve barınma yerlerinin bulunduğu 4 hedef imha edildi.

Zehirli denizanalarına dikkat

Kızıldeniz'den İskenderun sahillerine gelen zehirli denizanaları tehlike saçıyor.

Konya’daki deprem yürekleri ağza getirdi

Saat 12.05'te Merkez üssü Konya'nın Tuzlukçu ilçesine bağlı Kundullu Köyü olan 3.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Eski BDDK çalışanlarının ‘ByLock’ davası başladı

FETÖ'nün şifreli haberleşme programı "ByLock" kullandıkları iddiasıyla eski BDDK çalışanı 22'si tutuklu 26 sanığın yargılanmasına başlandı.

‘Her gün 10 bine yakın çocuk yetim kalıyor’

İHH İnsani Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz, her gün 10 bine yakın çocuğun yetim kaldığını belirterek, bunun da yılda 3.5 milyonun üzerinde bir yetim nüfusuna tekabül ettiğini söyledi.

Otobanı işte böyle birbirine kattı

Gaziosmanpaşa'da makas atarak ilerleyen bir trafik magandası hem kendisinin hem de yolda seyir halinde gidenlerin hayatını tehlikeye soktu.

Yasin Börü davasında karar duruşması üçüncü kez ertelendi

Diyarbakır'da Kobani bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösterilerde Yasin Börü, Ahmet Dakak, Riyat Güneş ve Hasan Gökguz'un öldürülmesiyle ilgili davanın karar duruşması üçüncü kez ertelendi.

Genelkurmay Başkanı’ndan sürpriz ziyaret

Kayseri Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, mezun olduğu Sümer Lisesi Mezunlar Derneği'ni ziyaret etti.