Anasayfa / Haberler / Türkiye'den Haberler / Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na sert sözler

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na sert sözler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Mardin acıların, gözyaşların değil güzelliklerin şehri olarak yoluna devam etmelidir. Hep söylüyorum terörün olduğu yere ne yatırımcı ne de turist gelir” dedi.

“UTANMADAN, SIKILMADAN ADAM GİBİ DOLAŞMAYA KALKIYORLAR!”

Mardin’in önünü kesmek isteyenlere 16 Nisan’da EVET diyerek veriyor muyuz? Peygamberin, evliyaların şehri Mardin’i, kendi ideolojik saplantılarına kurban etmek isteyenlere 16 Nisan’da EVET diyerek cevap veriyor muyuz? Bu sokaklara, caddelere açılan o çukurlar, hendekler benim buralardaki Kürt kardeşlerime, Süryani kardeşlerime, Arap kardeşlerime reva mıydı? Utanmadan sıkılmadan adam gibi dolaşmaya kalkıyorlar. Türkiye değişim sancılarını bizzat yaşamış bir ülkedir. Türkiye siyasi ve ekonomik krizlerin pençesinde kıvranırken yaşadığımız acıları hatırlayın. 1994 krizini, 2001 krizini hatırlayalım. 28 Şubat uygulamaları başta olmak üzere demokrasi ve insan hakları alanındaki kayıplarımızı hatırlayın. Kurucusu olduğum Ak Parti’nin iktidarıyla o günlerin karanlığının daha iyi farkına vardık. Biz kasamıza ve kesemize sahip çıktık.

“KANDİL’DEKİ TERÖR BARONLARINA PİYONLUK YAPTILAR”

7 Haziran’dan sonra yıllardır arayıpta bulamadıkları fırsatı yakaladıklarını sandılar. Kardeşlerim Diyarbakır’da 53 Kürt kardeşimizi öldürdüler mi? Yahu bu reva mıdır ya? Benim Kürt kardeşlerimden ne istiyorsun? 15-16 yaşındaki bir genci katilce şehit ettiler! Ne istediniz? Diyarbakır Belediyesi’nin önünde analar ağlıyordu. Kız demeden erkek demeden dağa kaçırdılar. Utanmadınız mı? Sıkılmadınız mı? Utanmadan biz Kürtlerin temsilcisiyiz dediler! Yalan! Ben 80 milyonun temsilcisiyim. Niye? Çünkü yaradılanı yaradandan ötürü seviyorum. Bizim derdimiz Türkiye, bunların derdi çukur! Terör örgütü birileri tarafından kendilerine verilen Türkiye’ye zarar verme, yıpratma misyonu için gözünü kırpmadan Kürt kardeşlerimizi ateşe atmıştır. Kürt kardeşlerimle en ufak manevi bağı olmayan marjinal örgütlere, Kandil’deki terör baronlarına piyonluk yaptılar. Bölgedeki kardeşlerimiz kimin kendilerinin yanında olduğunu kimlerin gelecekleri için çalıştığını kimlerin de bunları yok etmek için çalıştığını görmüştür. Bu devlet 80 milyonun tamamının devletidir. zararları telafi etmek, yeni iş alanları oluşturmak için tüm kurumlarımız çalışıyor.

 MARDİN’E MÜJDE! ŞEHİR HASTANESİ AÇILACAK

Mardin’de dev şehir hastanesi açılacak. Değerli kardeşlerim bütün bunlarla beraber adalet, emniyet aynı şekilde.. Ulaşımda havalimanı, 25 havalimanı vardı. Şu anda 59 havalimanı var Türkiye’de. Kardeşlerim göreve geldik. İstanbul boğazında iki köprü vardı. Denizin altından Marmaray yaptık. Dedik ki bitmez. Boğazın altından Avrasya Tünelini yaptık. Fakat dedik ki bize bu yakışmaz. Biz Fatih’in torunlarıyız, bir de körfezde Kocaeli’nde Osmangazi Köprüsünü yaptık. Ama bunlarda göz yok, kulak yok. Hayır çadırına girdim. Neden hayır diyorsunuz dedim. Bana daha çağdaş bir Türkiye için dediler. Bak dedim köprü görünüyor. Ne dese beğenirsin? Adını Yavuz Sultan Selim Köprüsü koydunuz dediler. Neden Tayyip Erdoğan koymadın dediler. Malesef böyle… Varsın olsun. Biz o hayır mı diyor saygı duyarız. Ama sende evet diyene saygı duy. Devletinizle sizlerin arasına kimsenin girmesine izin vermeyiniz. Biz çözüm süreci başlattık mı? Ama anlamadılar. Onlar malesef bomba patlattılar, çukur açtılar.

“BU TERÖR ÖRGÜTLERİNE SESSİZ Mİ KALACAKSINIZ?”

Bu kardeşiniz İsviçre parlamentosunun önünde benim şakağıma silah dayayan bir pankart çıkardılar. Buradan Ak Parti’ye, MHP’ye, BBP’ye, CHP’ye, SP’ye gönül veren tüm kardeşlerime sesleniyorum. Bu terör örgütlerine karşı siz sessiz mi kalacaksınız? Ne yazık ki bunu yapıyorlar. Üzerlerine gideceğiz, onları orada bırakmayacağız. Buradan sesleniyorum. Niçin EVET demeniz gerektiğini merak ediyorsanız, dönüp hayır diyenlere bakın. İmralı, Kandil, Pensilvanya, DEAŞ hayır diyor. Öyleyse biz istikamet üzereyiz. Bugüne kadar Türkiye’ye en küçük bir faydası dokunmuş tam tersine ayağımıza çelme takmaya çalışanlar karşı çıkıyorsa bu değişimin milletimizin lehine olduğu çok açık. 

Hakkında mbahsi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Düğün hazırlığı yapan ünlü çiftten şok haber

Bu yaza evlilik hazırlığı yapan Volkan Babacan ile Burcu Erçil ayrıldı.

Zehirli denizanalarına dikkat

Kızıldeniz'den İskenderun sahillerine gelen zehirli denizanaları tehlike saçıyor.

Kılıçdaroğlu’ndan 15 Temmuz hakkında şok açıklama

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu 15 Temmuz ile ilgili Ankara'yı karıştıracak bir açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu 15 Temmuz'un kontrollü bir darbe girişimi olduğunu ileri sürdü.

TSK hem içeride hem dışarıda aynı anda vurdu

Hakkari ve Irak'ın kuzeyindeki Avaşin ile Basyan bölgelerine savaş uçaklarıyla düzenlenen harekatta, terör örgütüne ait silah mevzileri ile sığınak ve barınma yerlerinin bulunduğu 4 hedef imha edildi.

Konya’daki deprem yürekleri ağza getirdi

Saat 12.05'te Merkez üssü Konya'nın Tuzlukçu ilçesine bağlı Kundullu Köyü olan 3.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Eski BDDK çalışanlarının ‘ByLock’ davası başladı

FETÖ'nün şifreli haberleşme programı "ByLock" kullandıkları iddiasıyla eski BDDK çalışanı 22'si tutuklu 26 sanığın yargılanmasına başlandı.

‘Her gün 10 bine yakın çocuk yetim kalıyor’

İHH İnsani Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz, her gün 10 bine yakın çocuğun yetim kaldığını belirterek, bunun da yılda 3.5 milyonun üzerinde bir yetim nüfusuna tekabül ettiğini söyledi.

Otobanı işte böyle birbirine kattı

Gaziosmanpaşa'da makas atarak ilerleyen bir trafik magandası hem kendisinin hem de yolda seyir halinde gidenlerin hayatını tehlikeye soktu.

Yasin Börü davasında karar duruşması üçüncü kez ertelendi

Diyarbakır'da Kobani bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösterilerde Yasin Börü, Ahmet Dakak, Riyat Güneş ve Hasan Gökguz'un öldürülmesiyle ilgili davanın karar duruşması üçüncü kez ertelendi.

Genelkurmay Başkanı’ndan sürpriz ziyaret

Kayseri Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, mezun olduğu Sümer Lisesi Mezunlar Derneği'ni ziyaret etti.