Hain kardeşler

FETÖ’nün 17 Aralık’ta Emniyet müdürü Mehmet Akif Üner’i kullandığı, 15 Temmuz’da ise bu sefer diğer kardeş Binbaşı Fatih Üner’i kullandığı ortaya çıktı. İki kardeş de şu anda darbe girişiminden tutuklu yargılanıyorlar.

15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili yürütülen soruşturmalar kapsamında ilginç ayrıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor. Hürriyet’ten Damla Güler’in haberine göre; Şu anda tutuklu olan eski Emniyet Müdürü Mehmet Akif Üner, FETÖ’cülerin hükümete yönelik ilk girişiminde sahne aldı. 17 Aralık sonrası Üner diğer polislerle birlikte tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İKİNCİ DENEMEDE “BİNBAŞI” ÜNVER

Bu sefer Emniyet Müdürü Üner yerine, Binbaşı Fatih Üner sahnedeydi. Binbaşı Fatih Üner’in, tutuklu eski Emniyet Müdürü Mehmet Akif Üner’in kardeşi olduğu tespit edildi.

Binbaşı Fatih Üner’in 15 Temmuz’daki darbe girişimine destek verdiği Genelkurmay Başkanlığı’ndaki kamera kayıtlarının incelenmesi ile ortaya çıktı. Darbe girişiminin başarısız olmasıyla sivil kıyafetlerle Genelkurmay Başkanlığı’ndan çıkan Üner tutuklanarak cezaevine gönderildi.

58de26dfc03c0e1bc017f256.jpg

KIZKARDEŞ DE İSTİHBARAT RAPORLARINDA

Darbeci iki kardeşin bir de kız kardeşleri olduğu ve istihbarat raporlarına göre bu kız kardeşin 2011-2015 yılları arasında örgüte bağlı bir şirkette çalıştığı tespit edildi.

Hakkında mbahsi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Düğün hazırlığı yapan ünlü çiftten şok haber

Bu yaza evlilik hazırlığı yapan Volkan Babacan ile Burcu Erçil ayrıldı.

Kılıçdaroğlu’ndan 15 Temmuz hakkında şok açıklama

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu 15 Temmuz ile ilgili Ankara'yı karıştıracak bir açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu 15 Temmuz'un kontrollü bir darbe girişimi olduğunu ileri sürdü.

TSK hem içeride hem dışarıda aynı anda vurdu

Hakkari ve Irak'ın kuzeyindeki Avaşin ile Basyan bölgelerine savaş uçaklarıyla düzenlenen harekatta, terör örgütüne ait silah mevzileri ile sığınak ve barınma yerlerinin bulunduğu 4 hedef imha edildi.

Zehirli denizanalarına dikkat

Kızıldeniz'den İskenderun sahillerine gelen zehirli denizanaları tehlike saçıyor.

Konya’daki deprem yürekleri ağza getirdi

Saat 12.05'te Merkez üssü Konya'nın Tuzlukçu ilçesine bağlı Kundullu Köyü olan 3.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Otobanı işte böyle birbirine kattı

Gaziosmanpaşa'da makas atarak ilerleyen bir trafik magandası hem kendisinin hem de yolda seyir halinde gidenlerin hayatını tehlikeye soktu.

Eski BDDK çalışanlarının ‘ByLock’ davası başladı

FETÖ'nün şifreli haberleşme programı "ByLock" kullandıkları iddiasıyla eski BDDK çalışanı 22'si tutuklu 26 sanığın yargılanmasına başlandı.

‘Her gün 10 bine yakın çocuk yetim kalıyor’

İHH İnsani Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz, her gün 10 bine yakın çocuğun yetim kaldığını belirterek, bunun da yılda 3.5 milyonun üzerinde bir yetim nüfusuna tekabül ettiğini söyledi.

Yasin Börü davasında karar duruşması üçüncü kez ertelendi

Diyarbakır'da Kobani bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösterilerde Yasin Börü, Ahmet Dakak, Riyat Güneş ve Hasan Gökguz'un öldürülmesiyle ilgili davanın karar duruşması üçüncü kez ertelendi.

Genelkurmay Başkanı’ndan sürpriz ziyaret

Kayseri Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, mezun olduğu Sümer Lisesi Mezunlar Derneği'ni ziyaret etti.