Anasayfa / Haberler / Türkiye'den Haberler / Ümit Özdağ’a ‘hayır’cı diye kahvaltı bile yaptırmadılar!

Ümit Özdağ’a ‘hayır’cı diye kahvaltı bile yaptırmadılar!

Referandum çalışmaları kapsamında gittiği Konya’da ‘hayır’ çalışması yapan Devlet Bahçeli’nin rakiplerinden Gaziantep bağımsız milletvekili Ümit Özdağ, kentte esnafın tavrı yüzünden programını ‘tam’ olarak gerçekleştiremedi. Özdağ’ın ekibinin bir gün öncesinden rezervasyonunu yaptırdığı ve aralarında bazı MHP’lilerin de bulunduğu Özdağ’a yakın isimlerle gerçekleştirilecek olan kahvaltı programı ‘son dakika’da iptal edilmek zorunda kaldı.

‘KORKUDAN İPTAL ETTİLER’

Kahvaltı programının iptal olduğunu twitter hesabından duyuran Ümit Özdağ “Günaydın Türkiye. Konya’da bu sabah kahvaltı yapacağımız kafe AKP tarafindan tehdit edilmiş. Korkudan kahvaltımızı iptal ettiler. Ne diyelim” diye duyurdu.

Mekanında Ümit Özdağ’ın kahvaltı yapmasına izin vermeyen Barınlı bunun nedenini ise “dünya görüşümüz farklı” diye açıkladı.

‘DÜNYA GÖRÜŞÜMÜZE AYKIRI’

Özdağ’ın kahvaltı yapacağı mekanın ortağı ise eleştirilere ‘ilginç’ bir şekilde yanıt verdi. Tepkiler üzerine açıklama yapan işletmenin ortaklarından Hüseyin Barınlı “30 Mart 2017 Perşembe günü işletmemize yapılan şahsi rezervasyon talebinin 31 Mart 2017 Cuma günü Prof. Dr. Ümit Özdağ’a ait program olduğu anlaşılmıştır. Ülkemizin içinden geçtiği bu hassas dönemde programın siyasi bir boyut kazanacağı anlaşılması ve dünya görüşümüze uymaması nedeniyle 31 Mart 2017 Cuma günü (organizasyondan bir gün önce) rezervasyonu yaptıran ilgililere başka bir mekan bularak programı değiştirmişlerdir. İşletmemize 1 Nisan sabahı konu ile ilgili hiçbir misafir gelip kapıdan dönmemiştir. İşletmemize hiçbir siyasi partiden ya da kurumdan en ufak bir telkin olmamıştır” dedi.

ÖZDAĞ’IN PROGRAMI AKSADI

Bu ‘son dakika’ iptali ise Ümit Özdağ’ın programını alt-üst etti. Sözcü’nün ulaştığı bilgiye göre; bir başka mekanda kahvaltı yapmak zorunda kalan Özdağ, Konya programını ‘eksik’ olarak sürdürmek durumunda bırakıldı. Kahvaltı programını atlayarak Konya Gazeteciler Cemiyeti’ne geçen Özdağ, referandum ile ilgili burada kısa bir açıklama yaptı. Ümit Özdağ, burada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Atatürk yaşasaydı ‘evet’ derdi” sözlerini eleştirdi. Özdağ ” Abdullah Gül yaşıyor. Bir sorun bakalım ona ne diyor” dedi.

Hakkında mbahsi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Düğün hazırlığı yapan ünlü çiftten şok haber

Bu yaza evlilik hazırlığı yapan Volkan Babacan ile Burcu Erçil ayrıldı.

Zehirli denizanalarına dikkat

Kızıldeniz'den İskenderun sahillerine gelen zehirli denizanaları tehlike saçıyor.

Kılıçdaroğlu’ndan 15 Temmuz hakkında şok açıklama

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu 15 Temmuz ile ilgili Ankara'yı karıştıracak bir açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu 15 Temmuz'un kontrollü bir darbe girişimi olduğunu ileri sürdü.

TSK hem içeride hem dışarıda aynı anda vurdu

Hakkari ve Irak'ın kuzeyindeki Avaşin ile Basyan bölgelerine savaş uçaklarıyla düzenlenen harekatta, terör örgütüne ait silah mevzileri ile sığınak ve barınma yerlerinin bulunduğu 4 hedef imha edildi.

Konya’daki deprem yürekleri ağza getirdi

Saat 12.05'te Merkez üssü Konya'nın Tuzlukçu ilçesine bağlı Kundullu Köyü olan 3.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Eski BDDK çalışanlarının ‘ByLock’ davası başladı

FETÖ'nün şifreli haberleşme programı "ByLock" kullandıkları iddiasıyla eski BDDK çalışanı 22'si tutuklu 26 sanığın yargılanmasına başlandı.

‘Her gün 10 bine yakın çocuk yetim kalıyor’

İHH İnsani Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz, her gün 10 bine yakın çocuğun yetim kaldığını belirterek, bunun da yılda 3.5 milyonun üzerinde bir yetim nüfusuna tekabül ettiğini söyledi.

Otobanı işte böyle birbirine kattı

Gaziosmanpaşa'da makas atarak ilerleyen bir trafik magandası hem kendisinin hem de yolda seyir halinde gidenlerin hayatını tehlikeye soktu.

Yasin Börü davasında karar duruşması üçüncü kez ertelendi

Diyarbakır'da Kobani bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösterilerde Yasin Börü, Ahmet Dakak, Riyat Güneş ve Hasan Gökguz'un öldürülmesiyle ilgili davanın karar duruşması üçüncü kez ertelendi.

Genelkurmay Başkanı’ndan sürpriz ziyaret

Kayseri Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, mezun olduğu Sümer Lisesi Mezunlar Derneği'ni ziyaret etti.