Anasayfa / Haberler / Yerel Haberler / Cezaevinden kurtaran selfie şimdi de beraat ettirdi

Cezaevinden kurtaran selfie şimdi de beraat ettirdi

Bursa’da geçen eylül ayında 40 yaşındaki Nilgün D.’ye tecavüz ettikleri iddiasıyla tutuklanan ve ilişki öncesi çekilen selfie görüntülerini kanıt olarak mahkemeye sununca tahliye edilen 27 yaşındaki Mustafa T. ve 38 yaşındaki Selim A., yargılama sonunda beraat etti. Duruşma sonrası Selim A., “Suçsuzluğumuz beraat kararı ile ortaya çıkmıştır. Olay öncesi çekilen selfie fotoğrafları hayatımızın kurtaracağını hiç tahmin edemezdik” dedi.

Bursa’da yerel radyolarda çalışan Nilgün D., internet üzerinden radyo kurmak için destek istediği Mustafa T. ve arkadaşı Selim A. ile görüşmek için, geçen yıl eylül ayında Uludağ yoluna çıktı. Nilgün D. daha sonra Mustafa T.’nin, Selim A. ile kaldığı eve geldi. Sabah polis merkezine giden Nilgün D., gece esrar ve alkol alan Selim A. ile arkadaşı Mustafa T.’nin kendisini ölümle tehdit ederek ayrı ayrı ve birlikte tecavüz ettiklerini söyledi. Polis tarafından yakalanan Mustafa T. ile Selim A. tutuklandı.

dha-e33db469ddbe8e725e4167292d802d4d-2-t.jpg

Bursa 7’nci ağır Ceza Mahkemesi’nde, haklarında “Nitelikli cinsel saldırı’, “Cebir ve tehdit ile hürriyetten yoksun bırakmak” suçlarından 16 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan sanıklar yapılan ilk duruşmada iddiaları kabul etmedi. Selim A., “O akşam üşüdüğümüz için Uludağ yolundan Bursa’ya indik. Nilgün, bizimle kaldığımız eve gelmek istedi. Daha sonra Mustafa evden ayrıldı. Nilgün’ün isteği ile kendisiyle ilişkiye girdim. Alkollü olduğum için sızdım. Sabah kalkınca Nilgün ile eve gelen Mustafa’yı aynı yatakta uyurken gördüm. Zorla ilişkiye girmedim. Suçlamayı kabul etmiyorum” dedi.

Mustafa T. ise ifadesinde yöneltilen suçlamaları kabul etmeyip, “Uludağ yolundan eve gelince, ben ayrıldım. Sabah dönünce Selim ile Nilgün’ün ilişkiye girdiğini anladım” diye konuştu.

Nilgün D.’nin, esrar ve alkol alan Selim A. ile içki kullanmayan Mustafa T.’nin ölüm ile tehdit ederek kendisine tecavüz ettiklerini söylediği duruşmada söz alan sanık avukatları Ertuğrul Aslantaş ve Kutsal Tutku Kalezade, müvekkillerinin Nilgün D. ile olay gecesi samimi görünen selfie fotoğraflarını mahkemeye kanıt olarak sundu. Mahkeme, suçun vasıf ve mahiyetinin değişme olasılığını göz önüne alarak sanıkların tahliyesine karar verdi.

Geçen duruşmada, Nilgün D.’nin avukatının sanıkların cezalandırılmasını istediği davanın esasına ilişkin savcı görüşünü açıkladı. Savcısı, “Nitelikli cinsel saldırı’, “Cebir ve tehdit ile hürriyetten yoksun bırakmak” suçlarından yargılanan sanıkların bu suçları işledikleri yönünde cezalandırılmalarına yetecek kesin ve inandırıcı kanıt elde edilemediğini, bu nedenle beraat etmelerini istedi.

Tutuksuz sanık Selim A.’nın katıldığı son duruşmada kararını açıklayan mahkeme heyeti savcının beraat talebi üzerine, iki sanığın Nilgün D.’ye şiddetle cinsel sadırı suçunu ve hürriyetinden yoksun kılma suçunu işlediği suçu sabit olmadığından ayrı ayrı beraatlarına karar verdi.

“ADALET YERİNİ BULDU”

Sanık Mustafa T.’nin avukatı Ertuğrul Aslantaş, sanık Selim A.’ın avukatı Kutsal Tutku Kalezade beraat kararını Adliye çay bahçesinde çay içerek kutladı. Beraat eden sanıklardan Selim A., “Olay gönül rızasıyla olmuştur. Hiçbir şey zorla yapılmamıştır. Beraat kararına sevindim. Mustafa ile ben kesinlikle böyle bir suç işlemedik. Suçsuzluğumuz beraat kararı ile ortaya çıkmıştır. Olay öncesi çekilen selfie fotoğrafları hayatımızın kurtaracağını hiç tahmin edemezdik. Bu sebeple fotoğraflar çok önemli. Aldığımız beraat kararıyla adalete inancımız bir kat daha arttı” dedi.

Hakkında mbahsi

Cevapla

x

Check Also

Dolandırıcıların yeni taktiği pes dedirtti

"Beni duyabiliyor musunuz?" sorusunu soran dolandırıcılar, telefon ettikleri kişiden 'Evet' cevabını alıp bunu sözlü anlaşma onayı olarak kullanıyor.

Polisin kaza kurşunu kamerada

İstanbul'da bir polis memuru ile hırsızlık şüphesiyle yakalandıktan sonra kaçmaya çalışan bir zanlı arasındaki o anlar güvenlik kamerasında...

Sahte altın sikkeli dolandırıcılar yakalandı

Telefonda yüklü miktarda parayla çekilmiş fotoğraflar bulundu. Altın sikke dolandırıcıları polisin dikkati sayesinde yakalandı

Fadik Sevin Atasoy’a ırkçı saldırı: ”Defol git !”

Uzun süredir Los Angeles’ta yaşayan oyuncu Fadik Sevin Atasoy, önceki gün ırkçı saldırıya maruz kaldı.

40 ton sahte içki, 100 ton ham madde yakalandı

İzmir'in Bornova ve Kemalpaşa ilçelerinde düzenlenen sahte içki operasyonunda ele geçirilenler şoke etti.

Tesla hisselerini kaybetmek üzere

Dünyaca tanınan Goldman Sachs bankasının analistleri, Tesla`nın gidişatının iç açıcı olmadığını ifade etti.

Avusturya’ya siber saldırı yapan Türk çıktı

Avusturya'nın resmi makamlarına gerçekleştirilen sanal saldırıların arkasındaki Türk hackerın kimliğinin tespit edildiği ileri sürüldü.

Türk Lirası’na Fitch dopingi

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, "Fitch`in not indirmesinin ardından çok yüksek seviyede dolar fiyatı bekliyorlardı. O tarihten bugüne kadar da Türk lirası yaklaşık %8 değer kazandı" dedi.

122 bin kişinin telefonunda ByLock çıktı

MİT, telefonunda FETÖ’nün kullandığı kriptolu mesajlaşma ağı ByLock bulunduğu tespit edilen 122 bin kişilik listeyi Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na teslim etti.

SGK ile ilgili para cezalarına yeni düzenleme

Sigortalı hizmetlerinin aylık prim hizmet belgesinde bildirilmediği veya eksik bildirildiğini tespit edilmesi durumunda, para cezası veriliyor