Anasayfa / Sağlık / Aşk & İlişkiler / Cinsellik / Cinsel Hayatınızı Hareketlendirecek 4 Öneri

Cinsel Hayatınızı Hareketlendirecek 4 Öneri

1. Birbirinize randevu verin

Aynı evde yaşadığınız eşinizle ya da sevgilinizle randevulaşmak kulağa komik gese de, sizi ilişkinim ilk zamanlarına götürecektir. Uzun zamandır beraber olduğunuz kişi ile ilk tanıştığınız anları yeniden yaşamak cinsel dürtülerinizi de harekete geçirecektir. Onunla yeni tanışmış gibi buluşun ve randevunun ilerleyen saatlerinde işi yatak odasına taşıyın. 

2. Yeni yerler keşfedin

Eviniz haricinde bir yerlerde beraber olma fikri hoşunuza gidiyor mu? Partnerinizle kısa tatillere çıkın. Hatta başka bir yere gitmek için hafta sonunu beklemenize gerek yok. Haftanın herhangi bir günü iş çıkışında şehir içinde bir otelde yer ayırtın ve geceyi evinizde değil otelde geçirin. Farklı bir mekanda beraber vakit geçirmek, cinsel hayatınıza hareket katacağı gibi ruhsal olarak da iyi hissetmenizi sağlayacak. 

3. Oyun oynayın

İlişkinize oyuncakları dahil edebilir ya da evdeki imkanlarla kendinize oyun eşyaları bulabilirsiniz; masaj yağları, kravat, buz küpleri… Oyun oynama fikrinin amacı ilişkiye sürprizler katmak. Kendinize sınır koymayın ve keşfetmeye açık olun.

4. Sadece yapmayın, konuşun

Araştırmalar, erkeklerin seks hakkında konuşmayı sevdiklerini ortaya koydu. Cinsel birlikteliğin öncesinde veya sonrasında partnerinizle seks hakkında konuşmaktan çekinmeyin. Ona istediklerini sorabilir, kendiniz de denemek istediğiniz şeyleri anlatabilirsiniz. Bu konuşmalar, aranızdaki iletişimi güçlendirecek, sizi birbirinize yakınlaştıracak ve yatak odasınıza hareket katacaktır. 

Yayın tarihi: 15.12.2018

Hakkında mbahsi

Cevapla

x

Check Also

Cinsel Sorunlar İlişkileri Tehlikeye Sokuyor!

Bazen eşlerden birinin olumsuz ve farkında olmadan yaptığı bir davranış birden bire kendinde veya eşinde işlevsel cinsel bozukluğun ortaya çıkmasına neden olabiliyor. Kişide başlayan bir bozukluk partnerini de etkileyebiliyor. Ancak bu sorunlar çözümsüz değildir. Psikiyatri Uzmanı Dr. Mustafa Güveli konu ile ilgili bilgiler verdi.

Cinsel İsteksizlik Konusunda Bilinmesi Gerekenler

Yatakta özel anlar yaşarken artık eskisi kadar istekli olmadığınızı mı fark ettiniz? Belki partneriniz biraz eksik belki de siz… Peki neden böyle oldu? Eski günlere dönebilecek misiniz? İşte cinsel isteksizlik hakkında bilinmesi gerekenler...

Partnerinizle Oynayacağınız Beş Online Seks Oyunu

Günlük yaşantımızın her anında yanımızda olan telefonlar, şimdi de yatağımızda… Cinsel yaşantınızı renklendirmek için sizlere beş online uygulama seçtik.

İç Çamaşırı Renginiz Karakterinizi Anlatıyor!

Renklerin gördüklerimizden daha fazla anlamlara sahip olduğunu bilmeyen yoktur. Bu yüzden seçimleriniz karakterinizi belirler. Peki seçtiğiniz iç çamaşırlarının cinsel kimliğinizi nasıl yansıttığını biliyor musunuz?

Cinsel Hayatınızdaki İletişimde Ne Kadar Başarılısınız?

Mutlu bir cinsel hayatın temeli, doğru ve güçlü iletişimden geçiyor. Partnerlerin arasındaki güvene dayalı açık iletişim, yatak odanızı fazlasıyla etkiliyor. Peki ya siz cinsel hayatınızda başarılı bir iletişim kurabiliyor musunuz?

Seksi Bırakmak Mümkün mü?

Psikoterapist Dr. A. Cem Keçe, Okan Bayülgen'in “Seksi bıraktım, tamamen bıraktım ve çok rahatım. Bütün kötülüklerin anası seks" açıklamasını değerlendirdi. Peki seksi gerçekten bırakmak mümkün mü?

Sekste Yapılan 5 Temel Hata

Seksten yeterince haz alamamanın veya partnerle yaşanan cinsellikte bir şeylerin ters gittiğini düşünmenin nedenlerinin altında, seks sırasında yapılan ve bilgi eksikliğinden kaynaklanan temel hatalar vardır. Psikoterapist Dr. A. Cem KEÇE, sekste yapılan 5 temel hatayı açıkladı.

Cinsel Yaşamınızı Renklendirmenin 5 Kolay Yolu

Evliliğin ilk aşamasında ya da uzun zamandır süren bir ilişki içinde olabilirsiniz. İki durumda da cinsel yaşamınızın her zaman renkli ve heyecan verici olması gerekir. Zaman içinde eşiniz veya sevgilinizle aranızda oluşan aşinalık, bu heyecan ve hevesinizi azaltabilir. Fakat seks hayatınızı mümkün olduğunca taze hissetmeye çalışmalısınız. Eğer eski etkiyi hissetmiyorsanız sizin için hazırladığımız 5 öneriyle eski heyecanınıza kavuşabilirsiniz!

Mükemmel Öpücük İçin Taktikler

Sevgiyi ve tutkuyu ifade etmenin, hissetmenin en seksi hallerinden biridir öpüşmek. Öpüşmenizi daha can alıcı bir hale getirmenizi sağlayacak taktikleri açıklıyoruz!

Cinsellik Hakkında Sıkça Sorulan 8 soru!

Cinsellik ülkemizde büyük bir tabu olarak kabul edilir ve aileler içerisinde çok konuşulmaz. Sizin için cinsellikle ilgili olarak en çok merak edilen 8 soruyu inceledik.