Anasayfa / Sağlık / Aşk & İlişkiler / Cinsellik / Kadın Orgazmını Etkileyen 5 Neden

Kadın Orgazmını Etkileyen 5 Neden

1- Aşık olduğu kişiyle ilişkiye girmek:

Kadın duygusaldır ve cinsel ilişkide de duygusal açıdan etkilenir. Kadın, duygularını paylaştığı adama güven duymak ister. Güven duyduğunuz insanla birlikte olmak sizi rahatlatır ve cinsel ilişkinize konsantre olmanızı sağlar. Duygularınızı paylaştığınız, aşık olduğunuz adamla birlikte olmanız yaşadığınız cinsel ilişkiden daha fazla zevk almanızı sağlayacak ve orgazma ulaşmanız daha kolay olacaktır.

2- Kaygı – Endişe:

Endişe, kaygı, stres orgazm olmanızı oldukça zorlaştıran faktörlerdir. Stresli ve yorucu geçen bir günün ardından cinsel ilişkiye girmeniz ve orgazm olmanız neredeyse imkansız. Olabildiğince kendinizi stresli olaylardan arındırmalısınız.

3- Pozisyonun orgazma etkisi:

Bazı pozisyonlar kadını daha fazla tahrik eder ve orgazma ulaşmayı kolaylaştırır. Örneğin; köpek pozisyonu denilen “doggie-style” kadında G noktasının uyarılmasını sağlar. G noktası vajinanın içinden duvara doğru olan yerdedir. Doggie-Style pozisyonu vajinal duvarlara daha fazla etki eder. Klitoris en üst seviyede uyarılmış olur. Mutlu ve doyumlu bir birliktelik için kadında G noktasını keşfetmek ve uyarmak çok önemlidir. Bunun dışında hoşlandığınız pozisyonlarda ilişkiye girmeniz orgazma ulaşmanızı sağlayacaktır.

4- Klitoris ve vajinal uyarımı:

Kadınlar fizyolojik olarak klitoris ve vajinal yolla uyarıldığında daha fazla zevk alıyorlar. Ön sevişme bu durumda çok önemlidir. Partneriniz ön sevişme sırasında vajinanıza dokunuşlarda bulunarak sizi baştan çıkarabilir. Eşinizin klitorisinizi uyarması durumunda orgazma ulaşmanız çok daha kolay olacaktır.

5- İlişki sırasında ses çıkarmak:

Cinsel ilişki sırasında çıkardığınız sesler sizi ve partnerinizden daha fazla zevk almanızı sağlayacaktır. Şehvetli ve ateşli birlikteliklerde bu durumu daha fazla yaşarsınız. Çıkan sesler hem sizi hem de eşinizin zevkini doruk noktasına çıkaracaktır. Bu cinsel birlikteliğinizde iki tarafında mutlu ve doyuma ulaşmış bir şekilde sonlanması olağan bir durumdur. Şöyle ki, orgazm noktasına iki tarafında aynı anda ulaşması mümkündür.

Yayın tarihi: 05.09.2018

Hakkında mbahsi

Cevapla

x

Check Also

Cinsel Sorunlar İlişkileri Tehlikeye Sokuyor!

Bazen eşlerden birinin olumsuz ve farkında olmadan yaptığı bir davranış birden bire kendinde veya eşinde işlevsel cinsel bozukluğun ortaya çıkmasına neden olabiliyor. Kişide başlayan bir bozukluk partnerini de etkileyebiliyor. Ancak bu sorunlar çözümsüz değildir. Psikiyatri Uzmanı Dr. Mustafa Güveli konu ile ilgili bilgiler verdi.

Cinsel Hayatınızı Hareketlendirecek 4 Öneri

Uzun süreli ilişkilerde ya da evliliklerde seks hayatı monotonlaşabiliyor. Bu noktada devreye basit ama etkili birkaç yöntem sokabilirsiniz. Yatak odanızı hareketlendirecek 4 öneri...

Cinsel İsteksizlik Konusunda Bilinmesi Gerekenler

Yatakta özel anlar yaşarken artık eskisi kadar istekli olmadığınızı mı fark ettiniz? Belki partneriniz biraz eksik belki de siz… Peki neden böyle oldu? Eski günlere dönebilecek misiniz? İşte cinsel isteksizlik hakkında bilinmesi gerekenler...

Partnerinizle Oynayacağınız Beş Online Seks Oyunu

Günlük yaşantımızın her anında yanımızda olan telefonlar, şimdi de yatağımızda… Cinsel yaşantınızı renklendirmek için sizlere beş online uygulama seçtik.

İç Çamaşırı Renginiz Karakterinizi Anlatıyor!

Renklerin gördüklerimizden daha fazla anlamlara sahip olduğunu bilmeyen yoktur. Bu yüzden seçimleriniz karakterinizi belirler. Peki seçtiğiniz iç çamaşırlarının cinsel kimliğinizi nasıl yansıttığını biliyor musunuz?

Cinsel Hayatınızdaki İletişimde Ne Kadar Başarılısınız?

Mutlu bir cinsel hayatın temeli, doğru ve güçlü iletişimden geçiyor. Partnerlerin arasındaki güvene dayalı açık iletişim, yatak odanızı fazlasıyla etkiliyor. Peki ya siz cinsel hayatınızda başarılı bir iletişim kurabiliyor musunuz?

Seksi Bırakmak Mümkün mü?

Psikoterapist Dr. A. Cem Keçe, Okan Bayülgen'in “Seksi bıraktım, tamamen bıraktım ve çok rahatım. Bütün kötülüklerin anası seks" açıklamasını değerlendirdi. Peki seksi gerçekten bırakmak mümkün mü?

Sekste Yapılan 5 Temel Hata

Seksten yeterince haz alamamanın veya partnerle yaşanan cinsellikte bir şeylerin ters gittiğini düşünmenin nedenlerinin altında, seks sırasında yapılan ve bilgi eksikliğinden kaynaklanan temel hatalar vardır. Psikoterapist Dr. A. Cem KEÇE, sekste yapılan 5 temel hatayı açıkladı.

Cinsel Yaşamınızı Renklendirmenin 5 Kolay Yolu

Evliliğin ilk aşamasında ya da uzun zamandır süren bir ilişki içinde olabilirsiniz. İki durumda da cinsel yaşamınızın her zaman renkli ve heyecan verici olması gerekir. Zaman içinde eşiniz veya sevgilinizle aranızda oluşan aşinalık, bu heyecan ve hevesinizi azaltabilir. Fakat seks hayatınızı mümkün olduğunca taze hissetmeye çalışmalısınız. Eğer eski etkiyi hissetmiyorsanız sizin için hazırladığımız 5 öneriyle eski heyecanınıza kavuşabilirsiniz!

Mükemmel Öpücük İçin Taktikler

Sevgiyi ve tutkuyu ifade etmenin, hissetmenin en seksi hallerinden biridir öpüşmek. Öpüşmenizi daha can alıcı bir hale getirmenizi sağlayacak taktikleri açıklıyoruz!