Anasayfa / Sağlık / Aşk & İlişkiler / Cinsellik / Libidoyu Arttırmanın 9 Yolu

Libidoyu Arttırmanın 9 Yolu

1-Afrodizyak etkili yiyecekler

Bazı özel içeceklerin ve yiyeceklerin afrodizyak etkili olduğu ve cinsel isteği arttırdığı biliniyor. Libidonuzu arttırmak için östrojen hormonunu aktifleştirecek bu besinlerden bir an önce faydalanabilirsiniz.

2-1 dilim çikolata

Kakaonun inanılmaz etkisinin başınızı döndürmesine izin verin! Rahatlatıcı, mutluluk verici etkisi ile bilinen çikolata çok eski zamanlardan beri libidoyu arttırmak için kullanılıyor. Cinsel isteği arttırma gücü ile bilinen çikolata uzun yıllardır arzunun simgesi olarak biliniyor.

3-Bitkilere hayatınızda yer verin

Kan akışını arttırıcı özellikteki bitkilerden kokusu sayesinde rahatlık verenlere kadar çeşit çeşit türü olan bitkiler içinden en uygunlarını seçerek libidonuzu arttırmanız mümkün! Doğanın gizli gücünden faydalanın.

4-Özgüven

Güzelliğinizin ve zerafetinizin, duruşunzun farkına varın ve ne kadar çekici olduğunuzu hissedin! Özgüveninizi arttırarak libidonuzun özgüveninizle ne kadar orantılı olduğunu görün. Kendinden emin bir duruşa sahip olmanız kendinize olan farkındalığınızı arttıracak.

5-Bir kadeh şarap

Çok fazla alkol libidoyu düşürücü yönde etki gösterip cinsel isteğinizi azaltacak da olsa, bir kadeh şarap sizi gevşeterek rahatlamanızı sağlayacak ve libidonuzu arttıracaktır.

6-Meditasyon

Stresin cinsel isteğinizi azaltmasına izin vermemek için düzenli olarak meditasyon yapın! Meditasyonun rahatlatıcı etkisi bütün kaslarınızın gevşemesine izin verirken, libidonuzun artışını izleyin. Yoga, Ta Chi gibi sporlarla destekleyeceğiniz meditasyon libidonuzu attırmak için daha çok etkili olacaktır!

7-Kaliteli uyku

Günde 8 saat uyumaya özen gösterirseniz libidonuzdaki artışa şahit olabilirsiniz. Yorgun bir bedende cinsel istek azalacağı için uyku düzeninizin sağlıklı olmasına dikkat etmelisiniz. Uykusuzluğun sizi ve cinsel isteğinizi tüketmesine izin vermeyin.

8-Düzenli romantik ilişki

Kadınlar için duygusal yakınlığı hissetmek ve ilişkinin temeline güveni oturtmak, sağlıklı bir cinsel hayatın olmazsa olmazı. Sık kavga edilen, huzur vadetmeyen ilişkiler, libidonun düşük olmasının temel sebeplerinden birisi.

9-Uzman yardımı alın

Libidonuzun düşük olduğunu düşünüyor ve en önemlisi bu sorunu uzun zamandır yaşıyorsanız, kendiniz için yapmanız gereken en doğru şey bir uzman yardımı almak olacaktır.

Yayın tarihi: 05.10.2018

Hakkında mbahsi

Cevapla

x

Check Also

Cinsel Sorunlar İlişkileri Tehlikeye Sokuyor!

Bazen eşlerden birinin olumsuz ve farkında olmadan yaptığı bir davranış birden bire kendinde veya eşinde işlevsel cinsel bozukluğun ortaya çıkmasına neden olabiliyor. Kişide başlayan bir bozukluk partnerini de etkileyebiliyor. Ancak bu sorunlar çözümsüz değildir. Psikiyatri Uzmanı Dr. Mustafa Güveli konu ile ilgili bilgiler verdi.

Cinsel Hayatınızı Hareketlendirecek 4 Öneri

Uzun süreli ilişkilerde ya da evliliklerde seks hayatı monotonlaşabiliyor. Bu noktada devreye basit ama etkili birkaç yöntem sokabilirsiniz. Yatak odanızı hareketlendirecek 4 öneri...

Cinsel İsteksizlik Konusunda Bilinmesi Gerekenler

Yatakta özel anlar yaşarken artık eskisi kadar istekli olmadığınızı mı fark ettiniz? Belki partneriniz biraz eksik belki de siz… Peki neden böyle oldu? Eski günlere dönebilecek misiniz? İşte cinsel isteksizlik hakkında bilinmesi gerekenler...

Partnerinizle Oynayacağınız Beş Online Seks Oyunu

Günlük yaşantımızın her anında yanımızda olan telefonlar, şimdi de yatağımızda… Cinsel yaşantınızı renklendirmek için sizlere beş online uygulama seçtik.

İç Çamaşırı Renginiz Karakterinizi Anlatıyor!

Renklerin gördüklerimizden daha fazla anlamlara sahip olduğunu bilmeyen yoktur. Bu yüzden seçimleriniz karakterinizi belirler. Peki seçtiğiniz iç çamaşırlarının cinsel kimliğinizi nasıl yansıttığını biliyor musunuz?

Cinsel Hayatınızdaki İletişimde Ne Kadar Başarılısınız?

Mutlu bir cinsel hayatın temeli, doğru ve güçlü iletişimden geçiyor. Partnerlerin arasındaki güvene dayalı açık iletişim, yatak odanızı fazlasıyla etkiliyor. Peki ya siz cinsel hayatınızda başarılı bir iletişim kurabiliyor musunuz?

Seksi Bırakmak Mümkün mü?

Psikoterapist Dr. A. Cem Keçe, Okan Bayülgen'in “Seksi bıraktım, tamamen bıraktım ve çok rahatım. Bütün kötülüklerin anası seks" açıklamasını değerlendirdi. Peki seksi gerçekten bırakmak mümkün mü?

Sekste Yapılan 5 Temel Hata

Seksten yeterince haz alamamanın veya partnerle yaşanan cinsellikte bir şeylerin ters gittiğini düşünmenin nedenlerinin altında, seks sırasında yapılan ve bilgi eksikliğinden kaynaklanan temel hatalar vardır. Psikoterapist Dr. A. Cem KEÇE, sekste yapılan 5 temel hatayı açıkladı.

Cinsel Yaşamınızı Renklendirmenin 5 Kolay Yolu

Evliliğin ilk aşamasında ya da uzun zamandır süren bir ilişki içinde olabilirsiniz. İki durumda da cinsel yaşamınızın her zaman renkli ve heyecan verici olması gerekir. Zaman içinde eşiniz veya sevgilinizle aranızda oluşan aşinalık, bu heyecan ve hevesinizi azaltabilir. Fakat seks hayatınızı mümkün olduğunca taze hissetmeye çalışmalısınız. Eğer eski etkiyi hissetmiyorsanız sizin için hazırladığımız 5 öneriyle eski heyecanınıza kavuşabilirsiniz!

Mükemmel Öpücük İçin Taktikler

Sevgiyi ve tutkuyu ifade etmenin, hissetmenin en seksi hallerinden biridir öpüşmek. Öpüşmenizi daha can alıcı bir hale getirmenizi sağlayacak taktikleri açıklıyoruz!