Anasayfa / Sağlık / Aşk & İlişkiler / Cinsellik / Mutlu Bir Cinsel Hayat İçin Bunları Yapın!

Mutlu Bir Cinsel Hayat İçin Bunları Yapın!

1- Aşık olduğunuz insanla ilişkiye girin:

Duygusal bir şeyler hissetmediğiniz biriyle yaşadığınız cinsel birliktelik sizi mutlu etmeyebilir. Ama aşık olduğunuz kadınla/ adamla yaşadığınız cinsel birliktelikte sadece zevk bakımından düşünemezsiniz. Bu yaşadığınız birliktelik hem bedenen hem de ruhen sizi yeterince tatmin edecektir.

 

2- Sağlıklı beslenme:

Sağlıklı beslenen insan güne enerjik başlar ve beslendiği yiyeceklerle böyle sürmesini devam eder. Enerjik bir birey cinsel birliktelikte daha çok istenen taraf olacaktır. Sağlıklı beslenmek için yediğiniz gıdalara dikkat etmeniz gerekir. Günlük karbonhidrat, yağ, protein ihtiyacımızı gidermemiz gerekir. Bunun dışında avokado, bal, bitter çikolata gibi gıdaları tüketmeniz de önemli. Bu sizin ve ilişkinizin enerjisini yükseltecek, hatta en üst seviyeye taşıyacaktır.

3- Odaklanmak:

Stresli bir gün geçirmiş veya yorgun olabilirsiniz. Fakat bunları cinsel birlikteliğinizde unutmanız gerekir. İlişkinize odaklanmış ve istekli olmanız cinsel mutluluk sağlayacaktır.

4- Erken boşalmamak:

Eşinizle uzun süren cinsel birlikteliğinizin olması, iki tarafında doyum noktasına ulaşmış olması sizi mutlu edecektir.

5- Karşı tarafın isteklerine önem vermek:

Eşinizin nelerden daha fazla haz aldığını bilmeniz ve bunları uygulamanız sizin daha mutlu bir cinsel ilişki yaşamanızı sağlayacaktır.

6- Sıradan olmayın:

Eşinizle planlı sevişmenin yanında cinsel birlikteliğinizi yatağın dışında da gerçekleştirebilirsiniz. Eşinizle her zamanki gibi evinizde değil bir akşamlık kaçamakla otel odasında birliktelik geçirebilirsiniz. Romantik sürprizler her zaman cinsel ilişkinizi renkleştirecektir. Birlikte yaptığınız küçük oyunlar cinsel ilişkinizde tatmin ve mutlu olmanızı sağlayacaktır.

7-Ön sevişme:

Cinsel ilişkinin en kilit noktası ön sevişmedir. Ön sevişmeyi uzun tutmak kadının daha kolay orgazm olmasını sağlar. Erkek için ise daha geç boşalmaya sebep verir. Cinsellikten daha fazla haz almanızı sağlar.

Yayın tarihi: 08.10.2018

Hakkında mbahsi

Cevapla

x

Check Also

Cinsel Sorunlar İlişkileri Tehlikeye Sokuyor!

Bazen eşlerden birinin olumsuz ve farkında olmadan yaptığı bir davranış birden bire kendinde veya eşinde işlevsel cinsel bozukluğun ortaya çıkmasına neden olabiliyor. Kişide başlayan bir bozukluk partnerini de etkileyebiliyor. Ancak bu sorunlar çözümsüz değildir. Psikiyatri Uzmanı Dr. Mustafa Güveli konu ile ilgili bilgiler verdi.

Cinsel Hayatınızı Hareketlendirecek 4 Öneri

Uzun süreli ilişkilerde ya da evliliklerde seks hayatı monotonlaşabiliyor. Bu noktada devreye basit ama etkili birkaç yöntem sokabilirsiniz. Yatak odanızı hareketlendirecek 4 öneri...

Cinsel İsteksizlik Konusunda Bilinmesi Gerekenler

Yatakta özel anlar yaşarken artık eskisi kadar istekli olmadığınızı mı fark ettiniz? Belki partneriniz biraz eksik belki de siz… Peki neden böyle oldu? Eski günlere dönebilecek misiniz? İşte cinsel isteksizlik hakkında bilinmesi gerekenler...

Partnerinizle Oynayacağınız Beş Online Seks Oyunu

Günlük yaşantımızın her anında yanımızda olan telefonlar, şimdi de yatağımızda… Cinsel yaşantınızı renklendirmek için sizlere beş online uygulama seçtik.

İç Çamaşırı Renginiz Karakterinizi Anlatıyor!

Renklerin gördüklerimizden daha fazla anlamlara sahip olduğunu bilmeyen yoktur. Bu yüzden seçimleriniz karakterinizi belirler. Peki seçtiğiniz iç çamaşırlarının cinsel kimliğinizi nasıl yansıttığını biliyor musunuz?

Cinsel Hayatınızdaki İletişimde Ne Kadar Başarılısınız?

Mutlu bir cinsel hayatın temeli, doğru ve güçlü iletişimden geçiyor. Partnerlerin arasındaki güvene dayalı açık iletişim, yatak odanızı fazlasıyla etkiliyor. Peki ya siz cinsel hayatınızda başarılı bir iletişim kurabiliyor musunuz?

Seksi Bırakmak Mümkün mü?

Psikoterapist Dr. A. Cem Keçe, Okan Bayülgen'in “Seksi bıraktım, tamamen bıraktım ve çok rahatım. Bütün kötülüklerin anası seks" açıklamasını değerlendirdi. Peki seksi gerçekten bırakmak mümkün mü?

Sekste Yapılan 5 Temel Hata

Seksten yeterince haz alamamanın veya partnerle yaşanan cinsellikte bir şeylerin ters gittiğini düşünmenin nedenlerinin altında, seks sırasında yapılan ve bilgi eksikliğinden kaynaklanan temel hatalar vardır. Psikoterapist Dr. A. Cem KEÇE, sekste yapılan 5 temel hatayı açıkladı.

Cinsel Yaşamınızı Renklendirmenin 5 Kolay Yolu

Evliliğin ilk aşamasında ya da uzun zamandır süren bir ilişki içinde olabilirsiniz. İki durumda da cinsel yaşamınızın her zaman renkli ve heyecan verici olması gerekir. Zaman içinde eşiniz veya sevgilinizle aranızda oluşan aşinalık, bu heyecan ve hevesinizi azaltabilir. Fakat seks hayatınızı mümkün olduğunca taze hissetmeye çalışmalısınız. Eğer eski etkiyi hissetmiyorsanız sizin için hazırladığımız 5 öneriyle eski heyecanınıza kavuşabilirsiniz!

Mükemmel Öpücük İçin Taktikler

Sevgiyi ve tutkuyu ifade etmenin, hissetmenin en seksi hallerinden biridir öpüşmek. Öpüşmenizi daha can alıcı bir hale getirmenizi sağlayacak taktikleri açıklıyoruz!