Anasayfa / Sağlık / Aşk & İlişkiler / Cinsellik / Orgazm Hakkında Bilinmeyen 20 Gerçek

Orgazm Hakkında Bilinmeyen 20 Gerçek

1. Erkek arkadaşınızın orgazmı nasıl hissettiğini merak ediyor musunuz ? Araştırmalar, kadınlarla erkeklerin zevk anında yaşadıklarının birbirine çok benzediğini ortaya çıkarmış.

2. Bir erkeğin orgazma ulaşması için ortalama iki ila 10 dakika gerekirken, kadınların 20 dakikaya ihtiyaca var.

3. Orgazm süresi bakımından biz çok daha şanslıyız çünkü erkeklerin orgazmı üç ila 15 saniye arasında sürüyor.

4. Orgazm kelimesinin aslı, Yunanca bir kelime olan Orgasmos’tan geliyor. Anlamı ise, hevesli ve heyecanlı olmak.

5. Kadınlar boşaldığında bir miktar açık renkli sıvı salgılıyor.

6. Erkek arkadaşınızın cinsel organının boyutu hiçbir önem taşımıyor çünkü yataktaki uyumunuzun asıl belirleyicisi aranızdaki çekim.

7. Kadınlar, orgazm olduktan sırada özellikle karın bölgelerinde bir hareketlenme hissediyorlar. Bu da, spermlerin yumurtaya ulaşmasını sağlayan hareketi tetikliyor. Ama regl döneminde bu hareket tam zıt yönde oluyor.

8. Yaşınız ilerledikçe orgazma ulaşma süreniz azalıyor. Dolayısıyla hemen çalışmaya başlamanızda hiçbir sakınca yok !

9. Sizi zevkten çıldırtan o noktaya dokunduğu anda, sevgilinizin cinsel organı hiç olmadığı kadar hassaslaşıyor.

10. Orgazm olurken gülmek yerine neden hafif kızgın bir surat ifadesi takındığınızı biliyor muydunuz ? Çünkü tam bu esnada beyninizin acı ve orgazmı kontrol eden kısımları çalışıyor.

 

11. Sanki ayağınızı bir yere çarpmışsınız gibi bir ifadeye bürünmenizin bir diğer artısı ise, o sırada acıya her zamankinden az duyarlı olmanızdır.

12. Uyurken de doruğa ulaşmanız mümkün ama uyandığınızda kendinizi seks konusunda çok istekli hissetmeniz uyurken kendi kendinize bir şey yaptığınız anlamına gelmez. Çünkü aldığınız zevk, fiziksel bir uyandan çok beyninizde yarattığınız imajlara dayanır.

13. Yaşadığınız bir orgazm, sadece iki veya üç kalori yakmanızı sağlıyor. Sevişme esnasında ise ortalama 50 kalori civarında enerji harcıyorsunuz. İşte daha çok sevişmek için bir sebep daha !

14. Araştırmalar, orgazmın sağlığınızı olumlu etkilediğini ortaya çıkardı. Faydaları ; yaşam kalitenizin artması, ömrünüzün uzaması ve bağışıklık sisteminizin güçlenmesi şeklinde sıralayabiliriz. Ayrıca mutlu bir seks hayatının kalp krizi ve kanser riskim azalttığını da ekleyelim.

15. Çok nadir olarak rastlansa da. Bazı erkekler orgazm anını çok kuvvetli yaşadıklarından bu esnada ölebiliyorlar. Bu olasılık, sevgililerini aldattıklarında daha da artıyor.

 

16. Yaşlan 18 ve 59 arasında değişen her üç erkekten biri erken boşalma sorunu yaşıyor. Tabii maalesef bu da neredeyse aynı sayıda sinirli kadına denk geliyor !

17. G-noktasındaki G harfi,konu hakkında 1950 yılında araştırma yapan bilimadamı Granfenberg’in ilk hafrini simgeliyor.

18. Sırf erkek arkadaşınızı üzmemek için bazen orgazm taklidi yapmanızın kimseye zararı olmaz . Ama o anı gerçekten yaşadığınızda kalap atışlarınızın hızlanması, nefes alıp verişlerinizin artması, gözbebeklerinizin büyümesi ve cildinizin kızarması hiç de saklanacak şeyler değil.

19. Erkeklerin orgazmı kadınlarınkine benziyor olsa da, kadınların ki dalgalar halinde geliyor. Erkeklerse zevkin doruğuna bir anda çıkıyorlar.

20. Erkekler hayatları boyunca ne kadar çok orgazm yaşarsa, prostat kanserine yakalanma riskleri o kadar azalıyor. O zaman ikiniz de daha ne bekliyorsunuz ki ?

Yayın tarihi: 31.10.2018

Hakkında mbahsi

Cevapla

x

Check Also

Cinsel Sorunlar İlişkileri Tehlikeye Sokuyor!

Bazen eşlerden birinin olumsuz ve farkında olmadan yaptığı bir davranış birden bire kendinde veya eşinde işlevsel cinsel bozukluğun ortaya çıkmasına neden olabiliyor. Kişide başlayan bir bozukluk partnerini de etkileyebiliyor. Ancak bu sorunlar çözümsüz değildir. Psikiyatri Uzmanı Dr. Mustafa Güveli konu ile ilgili bilgiler verdi.

Cinsel Hayatınızı Hareketlendirecek 4 Öneri

Uzun süreli ilişkilerde ya da evliliklerde seks hayatı monotonlaşabiliyor. Bu noktada devreye basit ama etkili birkaç yöntem sokabilirsiniz. Yatak odanızı hareketlendirecek 4 öneri...

Cinsel İsteksizlik Konusunda Bilinmesi Gerekenler

Yatakta özel anlar yaşarken artık eskisi kadar istekli olmadığınızı mı fark ettiniz? Belki partneriniz biraz eksik belki de siz… Peki neden böyle oldu? Eski günlere dönebilecek misiniz? İşte cinsel isteksizlik hakkında bilinmesi gerekenler...

Partnerinizle Oynayacağınız Beş Online Seks Oyunu

Günlük yaşantımızın her anında yanımızda olan telefonlar, şimdi de yatağımızda… Cinsel yaşantınızı renklendirmek için sizlere beş online uygulama seçtik.

İç Çamaşırı Renginiz Karakterinizi Anlatıyor!

Renklerin gördüklerimizden daha fazla anlamlara sahip olduğunu bilmeyen yoktur. Bu yüzden seçimleriniz karakterinizi belirler. Peki seçtiğiniz iç çamaşırlarının cinsel kimliğinizi nasıl yansıttığını biliyor musunuz?

Cinsel Hayatınızdaki İletişimde Ne Kadar Başarılısınız?

Mutlu bir cinsel hayatın temeli, doğru ve güçlü iletişimden geçiyor. Partnerlerin arasındaki güvene dayalı açık iletişim, yatak odanızı fazlasıyla etkiliyor. Peki ya siz cinsel hayatınızda başarılı bir iletişim kurabiliyor musunuz?

Seksi Bırakmak Mümkün mü?

Psikoterapist Dr. A. Cem Keçe, Okan Bayülgen'in “Seksi bıraktım, tamamen bıraktım ve çok rahatım. Bütün kötülüklerin anası seks" açıklamasını değerlendirdi. Peki seksi gerçekten bırakmak mümkün mü?

Sekste Yapılan 5 Temel Hata

Seksten yeterince haz alamamanın veya partnerle yaşanan cinsellikte bir şeylerin ters gittiğini düşünmenin nedenlerinin altında, seks sırasında yapılan ve bilgi eksikliğinden kaynaklanan temel hatalar vardır. Psikoterapist Dr. A. Cem KEÇE, sekste yapılan 5 temel hatayı açıkladı.

Cinsel Yaşamınızı Renklendirmenin 5 Kolay Yolu

Evliliğin ilk aşamasında ya da uzun zamandır süren bir ilişki içinde olabilirsiniz. İki durumda da cinsel yaşamınızın her zaman renkli ve heyecan verici olması gerekir. Zaman içinde eşiniz veya sevgilinizle aranızda oluşan aşinalık, bu heyecan ve hevesinizi azaltabilir. Fakat seks hayatınızı mümkün olduğunca taze hissetmeye çalışmalısınız. Eğer eski etkiyi hissetmiyorsanız sizin için hazırladığımız 5 öneriyle eski heyecanınıza kavuşabilirsiniz!

Mükemmel Öpücük İçin Taktikler

Sevgiyi ve tutkuyu ifade etmenin, hissetmenin en seksi hallerinden biridir öpüşmek. Öpüşmenizi daha can alıcı bir hale getirmenizi sağlayacak taktikleri açıklıyoruz!