Anasayfa / Sağlık / Aşk & İlişkiler / İlişkiler / Aldatmada Cinsel Yaşam Sırları

Aldatmada Cinsel Yaşam Sırları

Aldatan erkek cinselliği nasıl yaşar?

Erkekler çoğunlukla, cinsel tatminsizlik, cinsel hayatını renklendirme ya da cinsel fantezilerini gerçekleştirme isteği, seks bağımlılığı ya da erken boşalma ve orgazm olamama sorunları gibi cinsel nedenlerle ya da ‘çapkınlık, hovardalık’ yapmış olmak, arkadaşlarına hava atmak, erkekliğiyle övünmek gibi nedenlerle eşlerini aldatırlar. Aldatmanın nedenleri cinsel ya da duygusal olarak değişse de aldatan kişinin, eşi ve yeni partneri olmak üzere iki cinsel partneri olduğu gerçeği değişmez.

Erkekler için iki cinsel partnerin olması sorun yaratmaz, hatta bazıları tarafından tercih bile edilebilir. Aldatan erkek eşine karşı soğusa bile, mecbur kaldığında veya kendini mecbur hissettiğinde sorunsuz ve düzenli seks yapabilir. Ne var ki, erkeklerin cinsel açıdan her iki partneri de idare eder gibi görünmelerine karşın, kimi zaman bu durumun cinsel yaşamlarına yansımaları olumsuz olabilir. Aldatan erkeklerin çoğunda kendini yeni partnere kanıtlama endişesi “cinsel performans anksiyetesi” olarak adlandırılan başaramama korkusuna yol açar. Aldatma nedeniyle yaşanan suçluluk ve stres ile yeni partnere karşı hissedilen heyecan erken boşalma, sertleşme problemleri, orgazm olamama gibi cinsel sorunları da beraberinde getirebilir.

Aldatan kadın cinselliği nasıl yaşar?

Aldatan kişi kadın olduğunda, azınlıkta olanlar cinsel nedenlerle aldatanlardır, çünkü kadınlar genellikle duygusal nedenlerle, ilişkilerinde mutsuz oldukları ya da başka birine âşık oldukları için eşlerini aldatırlar. Kadınlar cinsellik ile aşkı birlikte yaşamayı tercih ederler. Duygusal olarak bir yakınlık ya da bağ hissetmedikleri biriyle cinsel ilişkide bulunmak istemezler. Kadınlar, iki cinsel partneri idare etme konusunda erkekler kadar rahat olamazlar. Kadınlarda cinsel istek, partnere karşı duyulan sevgi, beğeni ve yakınlıkla doğrudan ilişkilidir. Bu nedenle, aldatan kadınlarda eşlerine karşı cinsel isteksizlik/soğukluk sık görülen bir durumdur.

Başka bir cinsel partneri olan kadın eşiyle cinsel ilişkide bulunmak istemez. Onun yanında rahat soyunup, giyinemez. Eşinin dokunuşlarına karşı ani ve sert tepkiler verebilir, kaçınma davranışları sergiler. Eşinin cinsel yakınlaşmasından hoşlanmaz, çeşitli mazeretler uydurarak eşiyle cinsel ilişkiden kaçar. Kaçamadığı durumlarda ise, bunu bir görev olarak yapar, haz duymaz ve orgazm olmaz. Hatta bu durum zamanla suçluluk ve günahkarlık duygusuyla kendisini cezalandırma girişimi olarak disparoni adı verilen ağrılı cinsel ilişki sorununa da yol açabilir.

Keşke demeden önce…

Hangi yanından bakarsanız bakın aldatma, ilişkileri ve hayatları altüst eder. Psikolojik olarak derin yaralar açarken, cinsel hayatı da bir kâbusa çevirebilir. Kadınlar ve erkekler aldatma macerasına farklı noktalardan çıkışmış olsalar da varış noktaları aynıdır ama vardıkları noktanın ilişkilerinin son durağı olması gerekmez. Aldatan da, aldatılan da olsanız, kararınızı vermeden ve keşke demeden önce, kendinize, eşinize ve ilişkinize durup bir kez daha bakın ve Osho’nun şu sözlerini hatırlayın: “İlk özür dileyen en cesurdur; ilk affeden en güçlü ve ilk unutan en mutlu…”

Yayın tarihi: 04.01.2019

Hakkında mbahsi

Cevapla

x

Check Also

Komik Erkeklerle Çıkmak İçin 4 Sebep

İyi bir görünüm sonradan edilinebilir ancak zeka ve iyi bir mizah anlayışı doğuştandır! İşte bu yüzden 'Yunan heykeli' gibi erkeklerin size üzmesine izin vermek yerine komik erkeklerle çıkmak için 4 sebebi sıraladık.

Tek Tek Aldatma ve Aldatılma Nedenleri…

Aldatma bir ilişkide yaşanabilecek en büyük depremdir; aniden her şeyi yerle bir eder. Artçı sarsıntıları da uzun süre devam eder. Aldatılanın aklını, zihnini, tüm benliğini “Neden aldatıldım?” sorusu kemirir. Kimi zaman cevabı çok açık ve net olarak ortada olan bu sorunun kimi zaman da birden çok yanıtı vardır; ama mutlaka bir yanıtı vardır. Kimse kimseyi bir nedeni olmadan aldatmaz. Öyleyse neden aldatılır? Şimdi, bu nedenlere tek tek bakalım.

Erkeğinizi Kendinize Hayran Bırakmanın 5 Yolu

Hangi kadın, partnerinin kendisine deli olmasını istemez ki? İşte bu noktada devreye giriyoruz ve erkeğinizi kendinize hayran bırakmanın 5 basit yolunu açıklıyoruz!

İlişkileri Güçlendiren 5 Tabu

İlişkiler hakkında yüzyıllardır tartışmalar yapılıyor. Sürekli güçlü bir ilişkinin sırları, mükemmel çift olmanın adımları paylaşılıyor. Öncelikle şunu kabul edelim; her kural her ilişkide aynı şekilde etki göstermez. Her aşkın hikayesi farklıdır. ‘İlişkilerde yapılmaması gereken şeyler’ olarak gösterilen ancak gerçekte ilişkileri güçlendirdiği söylenen 5 maddeyi aşağıya bırakıyoruz. Bir göz atın ve bu maddelerin ilişkinizi güçlendireceğine inanıyorsanız uygulamaya koyulun!

İyi Bir İlk İzlenim İçin Bunlara Dikkat Etmelisiniz!

İlk izlenimin önemi hakkında konuşan Dermatolog Dr. Şale Yılmaz, izlenim oluşturma noktasında dikkat edilmesi gerekenleri sizler için anlattı.

Uzak Mesafe İlişkileri Başarılı Olabilir mi?

Sevgiliniz farklı bir şehirde hatta ülkede yaşıyor olabilir. Böyle bir ilişki kafanızı kurcalıyor ve "Uzak mesafe ilişkileri başarılı olabilir mi?" diye düşünüyorsanız size birkaç önerimiz var.

Aldatmanın 30 Gerçeği

Aldatmayı, iki kişi arasındaki duygusal ve cinsel anlamda birbirine özel olma sözünün bozulması, duygusal ya da cinsel olarak başka bir kişiyle birlikte olunması şeklinde tanımlayabiliriz. Antik çağlardan bugüne hayatın içinde olan aldatma, psikoloji, sanat, edebiyat ve bilimin önemli konularından biri olarak çok ilgi görmüş ve görmeye de devam ediyor.

Erkekler Bu 8 Şeyi Güzellikten Daha Çok Önemsiyor

Büyük ilişkiler karşılıklı çekim ile başlarken, uzun vadede dış görünüşten çok daha önemli faktörler devreye giriyor. Erkeklerin uzun bir ilişkiye girmek istediklerinde gerçekte ne aradıklarını bilmek mi istiyorsunuz? İşte erkeklerin güzellikten daha çok önem verdiği 8 şey...

Tabu Olarak Bilinen Bu 5 Madde Aslında İlişkileri Güçlendiriyor

İlişkiler hakkında yüzyıllardır tartışmalar yapılıyor. Sürekli güçlü bir ilişkinin sırları, mükemmel çift olmanın adımları paylaşılıyor. Öncelikle şunu kabul edelim; her kural her ilişkide aynı şekilde etki göstermez. Her aşkın hikayesi farklıdır. ‘İlişkilerde yapılmaması gereken şeyler’ olarak gösterilen ancak gerçekte ilişkileri güçlendirdiği söylenen 5 maddeyi aşağıya bırakıyoruz. Bir göz atın ve bu maddelerin ilişkinizi güçlendireceğine inanıyorsanız uygulamaya koyulun!

Kadınlar ve Erkekler Birbirleri Hakkında Bu Şeyleri Bilmiyor

Hem erkekler hem de kadınlar hakkında çok fazla klişe var ve bunların çok azı doğru. Hangilerinin gerçek, hangilerinin yalan olduğunu araştırdık ve ortaya çıkan sonuçlara çok şaşırdık. Örneğin, sık sık kadınların ayna karşısında erkeklerden daha fazla zaman harcadıkları, erkeklerin daha iyi araba kullandıkları ancak yemek yapamadıkları söylenir. Peki bunlar doğru mu? Hadi cevaplara bakalım.