Anasayfa / Sağlık / Aşk & İlişkiler / İlişkiler / Bir Hayvan Sahiplenmenin Sizi İlişkiye Hazırlamasının 5 Yolu

Bir Hayvan Sahiplenmenin Sizi İlişkiye Hazırlamasının 5 Yolu

1. UZLAŞMAYI ÖĞRENMEK

Anlaşmaya varabilme becerisi ilişkilerde son derece önemlidir. Evcil dostlarımız bize fedakârlık yapmayı ve ikilemde kaldığımızda çözüm üretmeyi öğretir. Yavru bir köpeği veya kediyi sahiplendiğinizde ilk birkaç ay dışarıya çıkamayacağınızı biliyor olmalısınız. Nasıl bir yol izleyeceğinizi ince ince düşünmeniz ve karar vermeniz gerekiyor. Örneğin, akşam dışarıya çıkmak yerine evde kalıp evcil hayvanınız ile ilgilenmeyi seçebilir fakat annenizin doğum günü yemeğini kaçırmak istemiyorsanız bir arkadaşınızdan minik dostunuza bakmasını isteyebilirsiniz.

2. SORUMLULUK SAHİBİ BİR YETİŞKİNE DÖNÜŞMEK

Bir kedi/köpek sahiplenmek sizi otomatikman daha sorumlu biri haline getirecektir. Kendiniz ve onun için bir rutin oluşturur, veteriner kontrollerini kaçırmadığınızdan, bütçenizin ikiniz için de yeterli olduğundan emin olursunuz. Tüm bunlar sizi gelecekte hayatınıza girecek insanlara hazırlayacak ve ilişkilerinizin çok daha sıkıntısız ilerlemesine sebep olacaktır.

3. HASSAS BİR MİDEYİ UNUTUN

Kedimiz/köpeğimiz başını okşamayı ve kucaklamayı sevdiğimiz dünya tatlısı dostlarımız olsa bile, karanlık bir tarafları da yok değil! Hasta olduklarında veya küçük kazalar olduğunda –kedinizin “yanlışlıkla” tuvalet ihtiyacı için kum yerine halıyı tercih etmesi gibi- arkalarını toplamanız gerekecek.

Ve şimdiden söyleyelim, bir kere minik dostunuza alıştığınızda erkek arkadaşınızın hasta olması ve bakımınıza ihtiyaç duyması asla bir sorun olmayacak. İğrenmektense doğruca problem çözme moduna gireceksiniz.

İLİŞKİNİZİ DAHA GÜÇLÜ HALE GETİRECEK 20 İPUCU 

4. İHTİYAÇLARINIZI İKİNCİ PLANA ATMAK

Elbette bunu ilişkilerinizde her zaman yapmalısınız demiyoruz. Bu yanlış olur ve oldukça sağlıksız bir ilişki dinamiği doğuracaktır. Fakat bazı özel durumlarda bunu gerçekten de yapmalısınız. Hayvan dostlarımız bize onların ihtiyaçlarını günlük hayatımıza adapte etmeyi öğretir. Köpeğimizi yürüyüşe çıkardığımıza, ya da papağanımızı beslediğimize, tıpkı erkek arkadaşımızın ailesi ile zaman zaman yemek yediğimizden olduğu gibi emin olmalıyız. 

5. ARTIK DAHA SEVECEN VE ŞEFKATLİSİNİZ

Kendinizi uzun sarılmaların ve sevgi dolu dokunuşların bir hayranı olarak görmüyor olabilirsiniz, ama bir hayvanı sahiplendiğinizde bu tanıma uyacağınızdan emin olun. Çünkü hiç kimse kedisine/köpeğine sarılmadan edemez! Ve bir kere buna alıştığınız zaman, ilişkilerinizde de böyle olmaya başlayacaksınız.

MAHMURE ÖZEL

Hakkında mbahsi

Cevapla

x

Check Also

Komik Erkeklerle Çıkmak İçin 4 Sebep

İyi bir görünüm sonradan edilinebilir ancak zeka ve iyi bir mizah anlayışı doğuştandır! İşte bu yüzden 'Yunan heykeli' gibi erkeklerin size üzmesine izin vermek yerine komik erkeklerle çıkmak için 4 sebebi sıraladık.

Tek Tek Aldatma ve Aldatılma Nedenleri…

Aldatma bir ilişkide yaşanabilecek en büyük depremdir; aniden her şeyi yerle bir eder. Artçı sarsıntıları da uzun süre devam eder. Aldatılanın aklını, zihnini, tüm benliğini “Neden aldatıldım?” sorusu kemirir. Kimi zaman cevabı çok açık ve net olarak ortada olan bu sorunun kimi zaman da birden çok yanıtı vardır; ama mutlaka bir yanıtı vardır. Kimse kimseyi bir nedeni olmadan aldatmaz. Öyleyse neden aldatılır? Şimdi, bu nedenlere tek tek bakalım.

Erkeğinizi Kendinize Hayran Bırakmanın 5 Yolu

Hangi kadın, partnerinin kendisine deli olmasını istemez ki? İşte bu noktada devreye giriyoruz ve erkeğinizi kendinize hayran bırakmanın 5 basit yolunu açıklıyoruz!

İlişkileri Güçlendiren 5 Tabu

İlişkiler hakkında yüzyıllardır tartışmalar yapılıyor. Sürekli güçlü bir ilişkinin sırları, mükemmel çift olmanın adımları paylaşılıyor. Öncelikle şunu kabul edelim; her kural her ilişkide aynı şekilde etki göstermez. Her aşkın hikayesi farklıdır. ‘İlişkilerde yapılmaması gereken şeyler’ olarak gösterilen ancak gerçekte ilişkileri güçlendirdiği söylenen 5 maddeyi aşağıya bırakıyoruz. Bir göz atın ve bu maddelerin ilişkinizi güçlendireceğine inanıyorsanız uygulamaya koyulun!

İyi Bir İlk İzlenim İçin Bunlara Dikkat Etmelisiniz!

İlk izlenimin önemi hakkında konuşan Dermatolog Dr. Şale Yılmaz, izlenim oluşturma noktasında dikkat edilmesi gerekenleri sizler için anlattı.

Uzak Mesafe İlişkileri Başarılı Olabilir mi?

Sevgiliniz farklı bir şehirde hatta ülkede yaşıyor olabilir. Böyle bir ilişki kafanızı kurcalıyor ve "Uzak mesafe ilişkileri başarılı olabilir mi?" diye düşünüyorsanız size birkaç önerimiz var.

Aldatmanın 30 Gerçeği

Aldatmayı, iki kişi arasındaki duygusal ve cinsel anlamda birbirine özel olma sözünün bozulması, duygusal ya da cinsel olarak başka bir kişiyle birlikte olunması şeklinde tanımlayabiliriz. Antik çağlardan bugüne hayatın içinde olan aldatma, psikoloji, sanat, edebiyat ve bilimin önemli konularından biri olarak çok ilgi görmüş ve görmeye de devam ediyor.

Erkekler Bu 8 Şeyi Güzellikten Daha Çok Önemsiyor

Büyük ilişkiler karşılıklı çekim ile başlarken, uzun vadede dış görünüşten çok daha önemli faktörler devreye giriyor. Erkeklerin uzun bir ilişkiye girmek istediklerinde gerçekte ne aradıklarını bilmek mi istiyorsunuz? İşte erkeklerin güzellikten daha çok önem verdiği 8 şey...

Tabu Olarak Bilinen Bu 5 Madde Aslında İlişkileri Güçlendiriyor

İlişkiler hakkında yüzyıllardır tartışmalar yapılıyor. Sürekli güçlü bir ilişkinin sırları, mükemmel çift olmanın adımları paylaşılıyor. Öncelikle şunu kabul edelim; her kural her ilişkide aynı şekilde etki göstermez. Her aşkın hikayesi farklıdır. ‘İlişkilerde yapılmaması gereken şeyler’ olarak gösterilen ancak gerçekte ilişkileri güçlendirdiği söylenen 5 maddeyi aşağıya bırakıyoruz. Bir göz atın ve bu maddelerin ilişkinizi güçlendireceğine inanıyorsanız uygulamaya koyulun!

Kadınlar ve Erkekler Birbirleri Hakkında Bu Şeyleri Bilmiyor

Hem erkekler hem de kadınlar hakkında çok fazla klişe var ve bunların çok azı doğru. Hangilerinin gerçek, hangilerinin yalan olduğunu araştırdık ve ortaya çıkan sonuçlara çok şaşırdık. Örneğin, sık sık kadınların ayna karşısında erkeklerden daha fazla zaman harcadıkları, erkeklerin daha iyi araba kullandıkları ancak yemek yapamadıkları söylenir. Peki bunlar doğru mu? Hadi cevaplara bakalım.