Anasayfa / Sağlık / Aşk & İlişkiler / İlişkiler / Demokratik Bir İlişkinin 7 Kuralı

Demokratik Bir İlişkinin 7 Kuralı

1. İLGİ

İlişkinin temeli, birbirini dinlemekten, ilgilenmekten, saygı duymaktan geçer. İlgi demek sürekli arayıp sormak demek değildir. Partnerinize her daim destek olduğunuzu hissettirmek, ilginin en güzel halidir.

2. ORTAK NOKTA BULMA

Bu maddeyi yerine getirebilmek için ikinizin de inat etmemeyi kabul etmeniz gerekiyor. Bazen baskın olma hakkını karşı tarafa bırakabilirsiniz. Bazen siz, bazen o. Karşılıklı olarak alttan alınarak çözülmeye çalışılan sorunlar, ilişkiye büyük zararlar vermez aksine güçlendirir.

3. SAYGI

Bir ‘ekip’ olduğunuz ilişkinizde, ikiniz de birbirinizi nazik davranılacak, saygı duyulacak hatta hayran olunacak kişiler olarak görün.

4. HASSASİYET

İlişkilerde en büyük sorunlar kendi benliğini elde edememiş bireyler kaynaklı yaşanır. İkiniz de kendi değerleri olan, benliğini koruyabilmiş bireyler olun. İlişkide sizin için önemli olan şeyleri açıkça söylemekten çekinmeyin. Zayıflıklarınızı, hatalarınızı kabul edin, partnerinizin sizi öyle kabul etmesine izin verin.

5. İŞ BÖLÜMÜ

İlişkide payınıza düşenleri açıkça konuşun ve sorumluluklarınızı yerine getirmeye özen gösterin. Bunu mecbur olduğunuz için değil, sizi mutlu ettiği için yapın.

6. ARA VERİN

Eğer partneriniz ile bir anlaşmazlığa düşerseniz bunu o an çözmek zorunda değilsiniz. İkiniz de yatışıncaya kadar tartışmaya biraz ara verin. Daha sonra sakin kafayla konuşarak problemlerinizi halledin.

7. DÜŞÜNCE

Partnerinizin iyiliğini düşünmek aşkınızı güçlendirir. Birbirinizin duygusal, fiziksel ve ekonomik iyiliği için harekete geçin. Hayatın her alanında birbirinize destek olun.

Yayın tarihi: 29.11.2018

Hakkında mbahsi

Cevapla

x

Check Also

Komik Erkeklerle Çıkmak İçin 4 Sebep

İyi bir görünüm sonradan edilinebilir ancak zeka ve iyi bir mizah anlayışı doğuştandır! İşte bu yüzden 'Yunan heykeli' gibi erkeklerin size üzmesine izin vermek yerine komik erkeklerle çıkmak için 4 sebebi sıraladık.

Tek Tek Aldatma ve Aldatılma Nedenleri…

Aldatma bir ilişkide yaşanabilecek en büyük depremdir; aniden her şeyi yerle bir eder. Artçı sarsıntıları da uzun süre devam eder. Aldatılanın aklını, zihnini, tüm benliğini “Neden aldatıldım?” sorusu kemirir. Kimi zaman cevabı çok açık ve net olarak ortada olan bu sorunun kimi zaman da birden çok yanıtı vardır; ama mutlaka bir yanıtı vardır. Kimse kimseyi bir nedeni olmadan aldatmaz. Öyleyse neden aldatılır? Şimdi, bu nedenlere tek tek bakalım.

Erkeğinizi Kendinize Hayran Bırakmanın 5 Yolu

Hangi kadın, partnerinin kendisine deli olmasını istemez ki? İşte bu noktada devreye giriyoruz ve erkeğinizi kendinize hayran bırakmanın 5 basit yolunu açıklıyoruz!

İlişkileri Güçlendiren 5 Tabu

İlişkiler hakkında yüzyıllardır tartışmalar yapılıyor. Sürekli güçlü bir ilişkinin sırları, mükemmel çift olmanın adımları paylaşılıyor. Öncelikle şunu kabul edelim; her kural her ilişkide aynı şekilde etki göstermez. Her aşkın hikayesi farklıdır. ‘İlişkilerde yapılmaması gereken şeyler’ olarak gösterilen ancak gerçekte ilişkileri güçlendirdiği söylenen 5 maddeyi aşağıya bırakıyoruz. Bir göz atın ve bu maddelerin ilişkinizi güçlendireceğine inanıyorsanız uygulamaya koyulun!

İyi Bir İlk İzlenim İçin Bunlara Dikkat Etmelisiniz!

İlk izlenimin önemi hakkında konuşan Dermatolog Dr. Şale Yılmaz, izlenim oluşturma noktasında dikkat edilmesi gerekenleri sizler için anlattı.

Uzak Mesafe İlişkileri Başarılı Olabilir mi?

Sevgiliniz farklı bir şehirde hatta ülkede yaşıyor olabilir. Böyle bir ilişki kafanızı kurcalıyor ve "Uzak mesafe ilişkileri başarılı olabilir mi?" diye düşünüyorsanız size birkaç önerimiz var.

Aldatmanın 30 Gerçeği

Aldatmayı, iki kişi arasındaki duygusal ve cinsel anlamda birbirine özel olma sözünün bozulması, duygusal ya da cinsel olarak başka bir kişiyle birlikte olunması şeklinde tanımlayabiliriz. Antik çağlardan bugüne hayatın içinde olan aldatma, psikoloji, sanat, edebiyat ve bilimin önemli konularından biri olarak çok ilgi görmüş ve görmeye de devam ediyor.

Erkekler Bu 8 Şeyi Güzellikten Daha Çok Önemsiyor

Büyük ilişkiler karşılıklı çekim ile başlarken, uzun vadede dış görünüşten çok daha önemli faktörler devreye giriyor. Erkeklerin uzun bir ilişkiye girmek istediklerinde gerçekte ne aradıklarını bilmek mi istiyorsunuz? İşte erkeklerin güzellikten daha çok önem verdiği 8 şey...

Tabu Olarak Bilinen Bu 5 Madde Aslında İlişkileri Güçlendiriyor

İlişkiler hakkında yüzyıllardır tartışmalar yapılıyor. Sürekli güçlü bir ilişkinin sırları, mükemmel çift olmanın adımları paylaşılıyor. Öncelikle şunu kabul edelim; her kural her ilişkide aynı şekilde etki göstermez. Her aşkın hikayesi farklıdır. ‘İlişkilerde yapılmaması gereken şeyler’ olarak gösterilen ancak gerçekte ilişkileri güçlendirdiği söylenen 5 maddeyi aşağıya bırakıyoruz. Bir göz atın ve bu maddelerin ilişkinizi güçlendireceğine inanıyorsanız uygulamaya koyulun!

Kadınlar ve Erkekler Birbirleri Hakkında Bu Şeyleri Bilmiyor

Hem erkekler hem de kadınlar hakkında çok fazla klişe var ve bunların çok azı doğru. Hangilerinin gerçek, hangilerinin yalan olduğunu araştırdık ve ortaya çıkan sonuçlara çok şaşırdık. Örneğin, sık sık kadınların ayna karşısında erkeklerden daha fazla zaman harcadıkları, erkeklerin daha iyi araba kullandıkları ancak yemek yapamadıkları söylenir. Peki bunlar doğru mu? Hadi cevaplara bakalım.