Anasayfa / Sağlık / Aşk & İlişkiler / İlişkiler / Erkeklerin Sevgililer Günü’nden Nefret Etmesinin 4 Sebebi

Erkeklerin Sevgililer Günü’nden Nefret Etmesinin 4 Sebebi

1. Aşk tek bir gün mü özel?

Erkekler, sevgilerini mecbur oldukları için dile getirmekten, göstermekten hoşlanmıyorlar. Birçok erkek Sevgililer Günü’nü bir baskı olarak görüyor ve aşkın sadece tek gün özel olmasını anlamsız buluyorlar.

Sizce de hiç sebebi yokken alınan bir hediye ya da çiçek, özel günde alınandan daha değerli değil mi?

2. Ticari bir gün

Sevgililer Günü’nün tamamen ticari bir gün olduğunu, çiçek ve çikolata satmak için var olduğunu düşünüyorlar.

3. Hele bekar bir erkekse…

Sevgililer Günü’nde yalnız olmak, özellikle de tüm arkadaşlarınızın hayatında birisi varsa, gerçekten berbat. Araştırmalar, bu günün kutlayacak özel biri olmayan gençler ve yetişkinler arasında depresyona bile neden olabileceğini ortaya koydu.

4. Aynı anda kutlama

Erkekler, tüm dünya ile aynı anda aşkını kutlamanın, partnerinle özel şeyler yaşamanın aslında hiç de özel olmadığını düşünüyorlar.

Sevgililer Günü eskiden çok daha popülerdi. Şimdilerde en az erkekler kadar kadınlar da bu güne çok fazla anlam yüklemiyor. Biz de sizlere kalıplara takılmamayı, nasıl mutlu iseniz onu yapmanızı öneriyoruz.

Eğer Sevgililer Günü’nü kutlamayı seviyorsanız, kutlayın gitsin. Ancak erkek arkadaşınız istemiyorsa onu zorlamak yerine anlamaya çalışın. Ya da bu günü sevmesini sağlayacak özel bir şeyler planlayın! 

MAHMURE ÖZEL

Hakkında mbahsi

Cevapla

x

Check Also

Tek Tek Aldatma ve Aldatılma Nedenleri…

Aldatma bir ilişkide yaşanabilecek en büyük depremdir; aniden her şeyi yerle bir eder. Artçı sarsıntıları da uzun süre devam eder. Aldatılanın aklını, zihnini, tüm benliğini “Neden aldatıldım?” sorusu kemirir. Kimi zaman cevabı çok açık ve net olarak ortada olan bu sorunun kimi zaman da birden çok yanıtı vardır; ama mutlaka bir yanıtı vardır. Kimse kimseyi bir nedeni olmadan aldatmaz. Öyleyse neden aldatılır? Şimdi, bu nedenlere tek tek bakalım.

Erkeğinizi Kendinize Hayran Bırakmanın 5 Yolu

Hangi kadın, partnerinin kendisine deli olmasını istemez ki? İşte bu noktada devreye giriyoruz ve erkeğinizi kendinize hayran bırakmanın 5 basit yolunu açıklıyoruz!

İlişkileri Güçlendiren 5 Tabu

İlişkiler hakkında yüzyıllardır tartışmalar yapılıyor. Sürekli güçlü bir ilişkinin sırları, mükemmel çift olmanın adımları paylaşılıyor. Öncelikle şunu kabul edelim; her kural her ilişkide aynı şekilde etki göstermez. Her aşkın hikayesi farklıdır. ‘İlişkilerde yapılmaması gereken şeyler’ olarak gösterilen ancak gerçekte ilişkileri güçlendirdiği söylenen 5 maddeyi aşağıya bırakıyoruz. Bir göz atın ve bu maddelerin ilişkinizi güçlendireceğine inanıyorsanız uygulamaya koyulun!

İyi Bir İlk İzlenim İçin Bunlara Dikkat Etmelisiniz!

İlk izlenimin önemi hakkında konuşan Dermatolog Dr. Şale Yılmaz, izlenim oluşturma noktasında dikkat edilmesi gerekenleri sizler için anlattı.

Uzak Mesafe İlişkileri Başarılı Olabilir mi?

Sevgiliniz farklı bir şehirde hatta ülkede yaşıyor olabilir. Böyle bir ilişki kafanızı kurcalıyor ve "Uzak mesafe ilişkileri başarılı olabilir mi?" diye düşünüyorsanız size birkaç önerimiz var.

Aldatmanın 30 Gerçeği

Aldatmayı, iki kişi arasındaki duygusal ve cinsel anlamda birbirine özel olma sözünün bozulması, duygusal ya da cinsel olarak başka bir kişiyle birlikte olunması şeklinde tanımlayabiliriz. Antik çağlardan bugüne hayatın içinde olan aldatma, psikoloji, sanat, edebiyat ve bilimin önemli konularından biri olarak çok ilgi görmüş ve görmeye de devam ediyor.

Erkekler Bu 8 Şeyi Güzellikten Daha Çok Önemsiyor

Büyük ilişkiler karşılıklı çekim ile başlarken, uzun vadede dış görünüşten çok daha önemli faktörler devreye giriyor. Erkeklerin uzun bir ilişkiye girmek istediklerinde gerçekte ne aradıklarını bilmek mi istiyorsunuz? İşte erkeklerin güzellikten daha çok önem verdiği 8 şey...

Tabu Olarak Bilinen Bu 5 Madde Aslında İlişkileri Güçlendiriyor

İlişkiler hakkında yüzyıllardır tartışmalar yapılıyor. Sürekli güçlü bir ilişkinin sırları, mükemmel çift olmanın adımları paylaşılıyor. Öncelikle şunu kabul edelim; her kural her ilişkide aynı şekilde etki göstermez. Her aşkın hikayesi farklıdır. ‘İlişkilerde yapılmaması gereken şeyler’ olarak gösterilen ancak gerçekte ilişkileri güçlendirdiği söylenen 5 maddeyi aşağıya bırakıyoruz. Bir göz atın ve bu maddelerin ilişkinizi güçlendireceğine inanıyorsanız uygulamaya koyulun!

Kadınlar ve Erkekler Birbirleri Hakkında Bu Şeyleri Bilmiyor

Hem erkekler hem de kadınlar hakkında çok fazla klişe var ve bunların çok azı doğru. Hangilerinin gerçek, hangilerinin yalan olduğunu araştırdık ve ortaya çıkan sonuçlara çok şaşırdık. Örneğin, sık sık kadınların ayna karşısında erkeklerden daha fazla zaman harcadıkları, erkeklerin daha iyi araba kullandıkları ancak yemek yapamadıkları söylenir. Peki bunlar doğru mu? Hadi cevaplara bakalım.

Aldatma Sonrası Kapı Aralığı

Sizi aldatan kişi yine kapınızda. Kapıyı araladınız, şimdi ne yapacaksınız?