Anasayfa / Sağlık / Aşk & İlişkiler / İlişkiler / Eski Sevgiliden Kurtulmanın 4 Yolu

Eski Sevgiliden Kurtulmanın 4 Yolu

 1. Sosyal Medyadan Engellemek!

Aklınıza gelebilecek bütün sosyal medya mecralarından engellemelisiniz. Ayrıldıktan sonra gözden ırak olan 21 gün sonra gönülden de ırak oluyor. İnsanların her hangi bir duruma alışma süresi 21 sürer ve psikolojik olarak ta kanıtlanmıştır. Sizi sosyal medyada gördüğü zaman kuruntuları ve sorgulamaları başlaması an meselesidir. Onun eline bu kozu vermemek için hayatınızdan komple çıkarmaktan başka çareniz pek kalmıyor maalesef. Her ne kadar etrafınızdakiler birini engellemeye ‘ çocukça ‘ gözüyle bakıyor olsa bile bunu yapmanız size büyük bir rahatlık sağlayacak.


2. Telefon numaranızı değiştirin!

Eski sevgilinizle mümkün olan bütün ilişkileri ciddi anlamda kesmek istiyorsanız en iyi yol numaranızı değiştirmek. Böylece size hiçbir zaman ulaşma sansı olmayacaktır. Üzerine bir de ortak arkadaşlarınızı uyarırsanız ortada hiçbir sıkıntı kalmaz. BU durumun tek dezavantajı ise çevrenize numaranızı bildirmeniz zamanınızı alabilir.

3. Arkadaşlarınızdan yardım isteyin!

Ortak arkadaşlarınız varsa onlara mutlaka neden ayrıldığınızı anlatın ve eski sevgiliniz hakkında hiçbir zaman kötü bir şey söylemeyin çünkü yerin kulağı vardır. Sizin söylemek istediğinizle, karşı tarafa giden cümleleri bilemediğimiz için yanlış anlaşılmalar olabilir. Tek yapmanız gereken şey sizin için bu ilişkinin bittiğini açıklamak ve olaylara objektif yaklaşmak. Kendinizden emin olduğunuzu ve net olduğunuzu karşı tarafa his olarak geçirebilirseniz hiçbir zaman kafanız karışmaz.

4.Uzaklaşın biraz

Ayrılık süreci herkes için zordur. Ayrılan tarafında kafasını toparlaması ve hayatına yeni bir yön vermesi gerekiyor. Kafanızı dağıtacak şeyler tercih edin. Mümkün oldukça yeni insanlar tanımaya çalışın ve hayatınızdaki mevcut arkadaşlarınızdan biraz uzaklaşın. Onlar sizin hep yanınızda olacaklarından emin olun ve arkadaşlarınıza biraz zamana ihtiyacınız olduğunu açıklayın.

 

Yayın tarihi: 08.06.2018

Hakkında mbahsi

Cevapla

x

Check Also

Komik Erkeklerle Çıkmak İçin 4 Sebep

İyi bir görünüm sonradan edilinebilir ancak zeka ve iyi bir mizah anlayışı doğuştandır! İşte bu yüzden 'Yunan heykeli' gibi erkeklerin size üzmesine izin vermek yerine komik erkeklerle çıkmak için 4 sebebi sıraladık.

Tek Tek Aldatma ve Aldatılma Nedenleri…

Aldatma bir ilişkide yaşanabilecek en büyük depremdir; aniden her şeyi yerle bir eder. Artçı sarsıntıları da uzun süre devam eder. Aldatılanın aklını, zihnini, tüm benliğini “Neden aldatıldım?” sorusu kemirir. Kimi zaman cevabı çok açık ve net olarak ortada olan bu sorunun kimi zaman da birden çok yanıtı vardır; ama mutlaka bir yanıtı vardır. Kimse kimseyi bir nedeni olmadan aldatmaz. Öyleyse neden aldatılır? Şimdi, bu nedenlere tek tek bakalım.

Erkeğinizi Kendinize Hayran Bırakmanın 5 Yolu

Hangi kadın, partnerinin kendisine deli olmasını istemez ki? İşte bu noktada devreye giriyoruz ve erkeğinizi kendinize hayran bırakmanın 5 basit yolunu açıklıyoruz!

İlişkileri Güçlendiren 5 Tabu

İlişkiler hakkında yüzyıllardır tartışmalar yapılıyor. Sürekli güçlü bir ilişkinin sırları, mükemmel çift olmanın adımları paylaşılıyor. Öncelikle şunu kabul edelim; her kural her ilişkide aynı şekilde etki göstermez. Her aşkın hikayesi farklıdır. ‘İlişkilerde yapılmaması gereken şeyler’ olarak gösterilen ancak gerçekte ilişkileri güçlendirdiği söylenen 5 maddeyi aşağıya bırakıyoruz. Bir göz atın ve bu maddelerin ilişkinizi güçlendireceğine inanıyorsanız uygulamaya koyulun!

İyi Bir İlk İzlenim İçin Bunlara Dikkat Etmelisiniz!

İlk izlenimin önemi hakkında konuşan Dermatolog Dr. Şale Yılmaz, izlenim oluşturma noktasında dikkat edilmesi gerekenleri sizler için anlattı.

Uzak Mesafe İlişkileri Başarılı Olabilir mi?

Sevgiliniz farklı bir şehirde hatta ülkede yaşıyor olabilir. Böyle bir ilişki kafanızı kurcalıyor ve "Uzak mesafe ilişkileri başarılı olabilir mi?" diye düşünüyorsanız size birkaç önerimiz var.

Aldatmanın 30 Gerçeği

Aldatmayı, iki kişi arasındaki duygusal ve cinsel anlamda birbirine özel olma sözünün bozulması, duygusal ya da cinsel olarak başka bir kişiyle birlikte olunması şeklinde tanımlayabiliriz. Antik çağlardan bugüne hayatın içinde olan aldatma, psikoloji, sanat, edebiyat ve bilimin önemli konularından biri olarak çok ilgi görmüş ve görmeye de devam ediyor.

Erkekler Bu 8 Şeyi Güzellikten Daha Çok Önemsiyor

Büyük ilişkiler karşılıklı çekim ile başlarken, uzun vadede dış görünüşten çok daha önemli faktörler devreye giriyor. Erkeklerin uzun bir ilişkiye girmek istediklerinde gerçekte ne aradıklarını bilmek mi istiyorsunuz? İşte erkeklerin güzellikten daha çok önem verdiği 8 şey...

Tabu Olarak Bilinen Bu 5 Madde Aslında İlişkileri Güçlendiriyor

İlişkiler hakkında yüzyıllardır tartışmalar yapılıyor. Sürekli güçlü bir ilişkinin sırları, mükemmel çift olmanın adımları paylaşılıyor. Öncelikle şunu kabul edelim; her kural her ilişkide aynı şekilde etki göstermez. Her aşkın hikayesi farklıdır. ‘İlişkilerde yapılmaması gereken şeyler’ olarak gösterilen ancak gerçekte ilişkileri güçlendirdiği söylenen 5 maddeyi aşağıya bırakıyoruz. Bir göz atın ve bu maddelerin ilişkinizi güçlendireceğine inanıyorsanız uygulamaya koyulun!

Kadınlar ve Erkekler Birbirleri Hakkında Bu Şeyleri Bilmiyor

Hem erkekler hem de kadınlar hakkında çok fazla klişe var ve bunların çok azı doğru. Hangilerinin gerçek, hangilerinin yalan olduğunu araştırdık ve ortaya çıkan sonuçlara çok şaşırdık. Örneğin, sık sık kadınların ayna karşısında erkeklerden daha fazla zaman harcadıkları, erkeklerin daha iyi araba kullandıkları ancak yemek yapamadıkları söylenir. Peki bunlar doğru mu? Hadi cevaplara bakalım.