Anasayfa / Sağlık / Aşk & İlişkiler / İlişkiler / Eski Sevgilinize Geri Dönmeden Önce Kendinize Bunları Sorun

Eski Sevgilinize Geri Dönmeden Önce Kendinize Bunları Sorun

İlk başta neden ayrılmıştık? Aynı yola tekrardan geri dönmeli miyim?

İlişkiye başka bir şans vermeden önce öncelikle neden ayrıldığınızı hatırlayın. Acı verici olsa dahi bu adımı atlamamanız gerekiyor. Kafanızda nedenleri netleştirdikten sonra kendinize benzer şeyleri yaşamaya hazır olup olmadığınızı sorun. Tüm bunlar tekrar yaşanırsa neler olacağını iyi bir şekilde analiz edin.

Sadece yalnız olduğum için mi böyle hissediyorum?

Mutsuzluk ve yalnızlık sizi eski sevgilinize yönlendiren duygular olabilir. O yüzden gerçekten bu kişiyle tekrar birlikte mi olmak istiyorsunuz yoksa yalnız olduğunuz için tanıdık bir limana mı ihtiyaç duyuyorsunuz analiz edin.

Eski sevgilim hakkında hala sevdiğim şeyler neler?

Neden ayrıldığınızı düşündükten sonra eski sevgilinizde sevdiğiniz şeyleri de düşünmeyi ihmal etmeyin. Bu kişide gerçekten sevdiğiniz şeyleri listeleyin ve bunların ayrılık sebebinizden daha önemli olup olmadığını değerlendirin.

Eğer bu ilişkiye geri dönersek neler değişir?

Daha önce ayrıldığınız için eski sevgilinizle ilişkinizin aynı şekilde devam etmesi pek mümkün olmaz. Bu bir nevi yeni bir ilişkiye başlamak gibidir.

Karar vermeden önce başka insanlara da danışmalı mıyım?

Ayrılık dönemlerine en yakından tanık olan kişiler genellikle arkadaşlar ve aile üyeleridir. Bu sürecinizde yakınınızda olan kişilere bunun nasıl bir fikir olduğunu sorun ve onların cevaplarını dinledikten sonra neyin sizin için daha iyi olduğuna karar verin.

Neden tekrar birlikte olmak istiyorsun?

Eski sevgiliniz size sadece “Yalnız hissediyorum” gibi bir cevap verirse bu çok da tatmin edici değildir. Ondan tekrar bir arada olmanızın en önemli sebeplerinin ne olduğunu dinleyin.

Sence daha önce neden yürütemedik?

Daha önce ilişkinizi neden yürütemediğinizi bir de ondan dinleyin. Hali hazırda kendi düşüncelerinizin farkındasınızdır ancak tekrar bir ilişkiye başlamak istiyorsanız karşınızdaki kişinin de düşüncelerini dinlemelisiniz.

Açık iletişim kurup birbirimize karşı her zaman dürüst olacak mıyız?

Bunu daha önce de duymuşsunuzdur; ilişkideki en önemli detay iletişimdir. Birbirinize karşı dürüst olacağınız konusunda açık olmalısınız.

İletişimimizi nasıl geliştirebiliriz?

Eğer tüm bu soruların cevabını aldıysanız son soruyla durumu netleştirebilirsiniz. Böylece eski partnerinizin yeni ilişkide nasıl bir tutum izleyeceğine dair aklınızda belli şemalar oluşacaktır.

Mahmure Özel

Yayın tarihi: 10.12.2018

Hakkında mbahsi

Cevapla

x

Check Also

Komik Erkeklerle Çıkmak İçin 4 Sebep

İyi bir görünüm sonradan edilinebilir ancak zeka ve iyi bir mizah anlayışı doğuştandır! İşte bu yüzden 'Yunan heykeli' gibi erkeklerin size üzmesine izin vermek yerine komik erkeklerle çıkmak için 4 sebebi sıraladık.

Tek Tek Aldatma ve Aldatılma Nedenleri…

Aldatma bir ilişkide yaşanabilecek en büyük depremdir; aniden her şeyi yerle bir eder. Artçı sarsıntıları da uzun süre devam eder. Aldatılanın aklını, zihnini, tüm benliğini “Neden aldatıldım?” sorusu kemirir. Kimi zaman cevabı çok açık ve net olarak ortada olan bu sorunun kimi zaman da birden çok yanıtı vardır; ama mutlaka bir yanıtı vardır. Kimse kimseyi bir nedeni olmadan aldatmaz. Öyleyse neden aldatılır? Şimdi, bu nedenlere tek tek bakalım.

Erkeğinizi Kendinize Hayran Bırakmanın 5 Yolu

Hangi kadın, partnerinin kendisine deli olmasını istemez ki? İşte bu noktada devreye giriyoruz ve erkeğinizi kendinize hayran bırakmanın 5 basit yolunu açıklıyoruz!

İlişkileri Güçlendiren 5 Tabu

İlişkiler hakkında yüzyıllardır tartışmalar yapılıyor. Sürekli güçlü bir ilişkinin sırları, mükemmel çift olmanın adımları paylaşılıyor. Öncelikle şunu kabul edelim; her kural her ilişkide aynı şekilde etki göstermez. Her aşkın hikayesi farklıdır. ‘İlişkilerde yapılmaması gereken şeyler’ olarak gösterilen ancak gerçekte ilişkileri güçlendirdiği söylenen 5 maddeyi aşağıya bırakıyoruz. Bir göz atın ve bu maddelerin ilişkinizi güçlendireceğine inanıyorsanız uygulamaya koyulun!

İyi Bir İlk İzlenim İçin Bunlara Dikkat Etmelisiniz!

İlk izlenimin önemi hakkında konuşan Dermatolog Dr. Şale Yılmaz, izlenim oluşturma noktasında dikkat edilmesi gerekenleri sizler için anlattı.

Uzak Mesafe İlişkileri Başarılı Olabilir mi?

Sevgiliniz farklı bir şehirde hatta ülkede yaşıyor olabilir. Böyle bir ilişki kafanızı kurcalıyor ve "Uzak mesafe ilişkileri başarılı olabilir mi?" diye düşünüyorsanız size birkaç önerimiz var.

Aldatmanın 30 Gerçeği

Aldatmayı, iki kişi arasındaki duygusal ve cinsel anlamda birbirine özel olma sözünün bozulması, duygusal ya da cinsel olarak başka bir kişiyle birlikte olunması şeklinde tanımlayabiliriz. Antik çağlardan bugüne hayatın içinde olan aldatma, psikoloji, sanat, edebiyat ve bilimin önemli konularından biri olarak çok ilgi görmüş ve görmeye de devam ediyor.

Erkekler Bu 8 Şeyi Güzellikten Daha Çok Önemsiyor

Büyük ilişkiler karşılıklı çekim ile başlarken, uzun vadede dış görünüşten çok daha önemli faktörler devreye giriyor. Erkeklerin uzun bir ilişkiye girmek istediklerinde gerçekte ne aradıklarını bilmek mi istiyorsunuz? İşte erkeklerin güzellikten daha çok önem verdiği 8 şey...

Tabu Olarak Bilinen Bu 5 Madde Aslında İlişkileri Güçlendiriyor

İlişkiler hakkında yüzyıllardır tartışmalar yapılıyor. Sürekli güçlü bir ilişkinin sırları, mükemmel çift olmanın adımları paylaşılıyor. Öncelikle şunu kabul edelim; her kural her ilişkide aynı şekilde etki göstermez. Her aşkın hikayesi farklıdır. ‘İlişkilerde yapılmaması gereken şeyler’ olarak gösterilen ancak gerçekte ilişkileri güçlendirdiği söylenen 5 maddeyi aşağıya bırakıyoruz. Bir göz atın ve bu maddelerin ilişkinizi güçlendireceğine inanıyorsanız uygulamaya koyulun!

Kadınlar ve Erkekler Birbirleri Hakkında Bu Şeyleri Bilmiyor

Hem erkekler hem de kadınlar hakkında çok fazla klişe var ve bunların çok azı doğru. Hangilerinin gerçek, hangilerinin yalan olduğunu araştırdık ve ortaya çıkan sonuçlara çok şaşırdık. Örneğin, sık sık kadınların ayna karşısında erkeklerden daha fazla zaman harcadıkları, erkeklerin daha iyi araba kullandıkları ancak yemek yapamadıkları söylenir. Peki bunlar doğru mu? Hadi cevaplara bakalım.