Anasayfa / Sağlık / Aşk & İlişkiler / İlişkiler / İlk Buluşmada Sorulmayacak 5 Soru

İlk Buluşmada Sorulmayacak 5 Soru

Ne kadar kazanıyorsun?

Statü çoğu insan için önemlidir. Siz de bunu kabul eden insanlardan biri olabilirsiniz. Ancak ilk buluşmada elinizden geldiğince maddiyat içeren her türlü konuşmadan kaçınmanız gerekir. Hesabın nasıl ödeneceğinden, nerede kaç paraya oturduğunuzdan bir dizi sorulmaması gereken sorunun en sonuncusu ne kadar kazanıyorsun sorudur. Siz siz olun sakın sormayın.

Benden önce kaç kişiyle oldun?

Böyle bir soru karşınızdaki kişiye iki şey hissettirir: İlki sizin ne kadar münasebetsiz biri olduğunuz ikincisi ise bu konuda onu yargılamak istediğiniz. Bu nedenle böyle son derece kişisel ve özel bir soru ilk buluşmanın değil belki – o da belki- en derin ilişkilerin birbirine açıldığı zamanların konusudur. İlk buluşmadan bunu öğrenmeye çalışıp karşınızdakini ışık hızıyla kaçırmayın.

Şimdi biz neyiz?

Siz ilk defa buluşmuş iki kişisiniz. Öncelikle bunu kabul etmeniz gerekiyor. Karşı tarafla ilgili türlü hayaller kurmuş ve bu hayallere şimdiden inanmış olabilirsiniz. Ancak bunu karşı tarafa hissettirip de onu baskı altına almaya çalışmanın bir manası yok. Acele etmeyin, o soruyu soracak zamanınız da gelecektir tabii. Ama bunu ilk görüşmede sorarsanız muhtemelen o zaman hiç gelmeyecek.

Evlenmeyi düşünüyor musun?

İç daraltan insanın içinde ufak çaplı bir sıkışmaya ve kafasında binbir türlü soruya neden olan bir sorudur bu. Karşı taraf evet düşünüyorum dese başka, düşünmüyorum dese başkadır. Evet dese hemen sanki önümüzdeki ay evleneceksiniz gibi algılanmasından korkar, hayır dese güven vermeyen biri konumuna düşer. Böyle zor soruları sormayın bu nedenle. Sizin hakkınızda beni kapatmaya mı çalışacak sorusunun oluşmasına izin vermeyin.

Beni beğendin mi?

İlk buluşma duyguların tam açığa çıkamadığı naïf bir görüşmedir. Bırakın öyle kalsın. Eğer sizi beğendiyse zaten ikinci buluşmayı hemen teklif edecek ve beğendiği sözlü olarak ifade edecek. Diğer yandan beğenmediyse de zaten bird aha görüşmeyeceksiniz. Olay bu kadar basitken böyle bir soruyla karizmanızı çizdirmeyin.

Kaynak: Doğan Burda

Yayın tarihi: 19.06.2018

Hakkında mbahsi

Cevapla

x

Check Also

Komik Erkeklerle Çıkmak İçin 4 Sebep

İyi bir görünüm sonradan edilinebilir ancak zeka ve iyi bir mizah anlayışı doğuştandır! İşte bu yüzden 'Yunan heykeli' gibi erkeklerin size üzmesine izin vermek yerine komik erkeklerle çıkmak için 4 sebebi sıraladık.

Tek Tek Aldatma ve Aldatılma Nedenleri…

Aldatma bir ilişkide yaşanabilecek en büyük depremdir; aniden her şeyi yerle bir eder. Artçı sarsıntıları da uzun süre devam eder. Aldatılanın aklını, zihnini, tüm benliğini “Neden aldatıldım?” sorusu kemirir. Kimi zaman cevabı çok açık ve net olarak ortada olan bu sorunun kimi zaman da birden çok yanıtı vardır; ama mutlaka bir yanıtı vardır. Kimse kimseyi bir nedeni olmadan aldatmaz. Öyleyse neden aldatılır? Şimdi, bu nedenlere tek tek bakalım.

Erkeğinizi Kendinize Hayran Bırakmanın 5 Yolu

Hangi kadın, partnerinin kendisine deli olmasını istemez ki? İşte bu noktada devreye giriyoruz ve erkeğinizi kendinize hayran bırakmanın 5 basit yolunu açıklıyoruz!

İlişkileri Güçlendiren 5 Tabu

İlişkiler hakkında yüzyıllardır tartışmalar yapılıyor. Sürekli güçlü bir ilişkinin sırları, mükemmel çift olmanın adımları paylaşılıyor. Öncelikle şunu kabul edelim; her kural her ilişkide aynı şekilde etki göstermez. Her aşkın hikayesi farklıdır. ‘İlişkilerde yapılmaması gereken şeyler’ olarak gösterilen ancak gerçekte ilişkileri güçlendirdiği söylenen 5 maddeyi aşağıya bırakıyoruz. Bir göz atın ve bu maddelerin ilişkinizi güçlendireceğine inanıyorsanız uygulamaya koyulun!

İyi Bir İlk İzlenim İçin Bunlara Dikkat Etmelisiniz!

İlk izlenimin önemi hakkında konuşan Dermatolog Dr. Şale Yılmaz, izlenim oluşturma noktasında dikkat edilmesi gerekenleri sizler için anlattı.

Uzak Mesafe İlişkileri Başarılı Olabilir mi?

Sevgiliniz farklı bir şehirde hatta ülkede yaşıyor olabilir. Böyle bir ilişki kafanızı kurcalıyor ve "Uzak mesafe ilişkileri başarılı olabilir mi?" diye düşünüyorsanız size birkaç önerimiz var.

Aldatmanın 30 Gerçeği

Aldatmayı, iki kişi arasındaki duygusal ve cinsel anlamda birbirine özel olma sözünün bozulması, duygusal ya da cinsel olarak başka bir kişiyle birlikte olunması şeklinde tanımlayabiliriz. Antik çağlardan bugüne hayatın içinde olan aldatma, psikoloji, sanat, edebiyat ve bilimin önemli konularından biri olarak çok ilgi görmüş ve görmeye de devam ediyor.

Erkekler Bu 8 Şeyi Güzellikten Daha Çok Önemsiyor

Büyük ilişkiler karşılıklı çekim ile başlarken, uzun vadede dış görünüşten çok daha önemli faktörler devreye giriyor. Erkeklerin uzun bir ilişkiye girmek istediklerinde gerçekte ne aradıklarını bilmek mi istiyorsunuz? İşte erkeklerin güzellikten daha çok önem verdiği 8 şey...

Tabu Olarak Bilinen Bu 5 Madde Aslında İlişkileri Güçlendiriyor

İlişkiler hakkında yüzyıllardır tartışmalar yapılıyor. Sürekli güçlü bir ilişkinin sırları, mükemmel çift olmanın adımları paylaşılıyor. Öncelikle şunu kabul edelim; her kural her ilişkide aynı şekilde etki göstermez. Her aşkın hikayesi farklıdır. ‘İlişkilerde yapılmaması gereken şeyler’ olarak gösterilen ancak gerçekte ilişkileri güçlendirdiği söylenen 5 maddeyi aşağıya bırakıyoruz. Bir göz atın ve bu maddelerin ilişkinizi güçlendireceğine inanıyorsanız uygulamaya koyulun!

Kadınlar ve Erkekler Birbirleri Hakkında Bu Şeyleri Bilmiyor

Hem erkekler hem de kadınlar hakkında çok fazla klişe var ve bunların çok azı doğru. Hangilerinin gerçek, hangilerinin yalan olduğunu araştırdık ve ortaya çıkan sonuçlara çok şaşırdık. Örneğin, sık sık kadınların ayna karşısında erkeklerden daha fazla zaman harcadıkları, erkeklerin daha iyi araba kullandıkları ancak yemek yapamadıkları söylenir. Peki bunlar doğru mu? Hadi cevaplara bakalım.