Anasayfa / Sağlık / Aşk & İlişkiler / İlişkiler / Kadınlar ve Erkekler Birbirleri Hakkında Bu Şeyleri Bilmiyor

Kadınlar ve Erkekler Birbirleri Hakkında Bu Şeyleri Bilmiyor

KİŞİSEL BAKIM

Kimin daha uzun sürede hazırlandığını sorsanız birçok kişi muhtemelen “Kadınlar” der. Ancak bu konu hakkında yapılan çalışmalar ve ortaya konan istatistikler aynı şeyi söylemiyor.

Erkekler kişisel bakımları için (duş, tıraş, saç şekillendirme, giyinme) günde ortalama 81 dakika harcıyorlar. Bu süre kadınlarda ise ortalama 75 dakika. Bu 75 dakika içerisine tüm duş, saç, giyinmenin yanı sıra makyaj yapmak da dahil!

TEMİZLİK

Kadınlar hayatlarının 2,5 yılını bulaşıkları yıkamak, süpürmek, paspaslamak, toz almak ve her türlü ev işlerini yapmak için harcıyorlar. Erkekler ise bu işler için sadece 1,5 yıl harcıyorlar. Bu sonuç kimseyi şaşırttı mı?

ARABA KULLANMAK

Araştırmaya göre, hem erkek hem de kadınlar direksiyonun başında yaklaşık üç yılını harcıyorlar. Bu bazı insanları şaşırtabilir. Peki ya ev hanımı olan kadınlar? İşe gitmeleri ve işten gelmeleri gerekmiyor.

Ev hanımları da alışverişe giderken, çocukları okula götürüp eve getirirken ve daha pek çok ev ve çocukla ilgili işler yaparken direksiyonun başında vakit geçiriyorlar.

YEMEK YAPMAK

İstatistikler, kadınların hayatlarının ortalama üç yılını yemek yapmak için harcadığını ortaya koydu. Erkeklerde bu süre 1,5 yıl.

TELEFONLA KONUŞMAK

Kadınların telefonda konuşmak için daha fazla zaman harcaması şaşırtıcı değil. Araştırmalar kadınların hayatlarının 5,5 yılını telefonda konuşarak geçirdiklerini gösteriyor.

Erkekler ise 4 yılını telefonla konuşarak geçiriyor. Çünkü kadınlar daha fazla sosyal çağrı alma eğilimindedir.

UYUMAK

Bilim insanlarına göre, erkekler hayatlarının 25,5 yılını kadınlar ise 27 yılını uyuyarak geçiriyor. Bu biraz şaşırtıcı değil mi?

ALIŞVERİŞ YAPMAK

Kadınlar, yaşamlarının iki yılını mağazalara girip çıkarak, kıyafetleri deneyerek ve her türlü ürünü satın alarak geçiriyorlar. Erkekler bir yılını alışverişe harcıyorlar. Bu zamanın çoğunda da kadınlara eşlik ediyorlar.

TELEVİZYON İZLEMEK

Kadınlar ekrana bakarak yaklaşık 13 yıl, erkekler ise 10 yıl harcıyorlar. İstatistikler, erkekler televizyonda çoğunlukla spor kanallarını izlediğini de belirtiyor.

MAHMURE ÖZEL

Yayın tarihi: 18.01.2019

Hakkında mbahsi

Cevapla

x

Check Also

Komik Erkeklerle Çıkmak İçin 4 Sebep

İyi bir görünüm sonradan edilinebilir ancak zeka ve iyi bir mizah anlayışı doğuştandır! İşte bu yüzden 'Yunan heykeli' gibi erkeklerin size üzmesine izin vermek yerine komik erkeklerle çıkmak için 4 sebebi sıraladık.

Tek Tek Aldatma ve Aldatılma Nedenleri…

Aldatma bir ilişkide yaşanabilecek en büyük depremdir; aniden her şeyi yerle bir eder. Artçı sarsıntıları da uzun süre devam eder. Aldatılanın aklını, zihnini, tüm benliğini “Neden aldatıldım?” sorusu kemirir. Kimi zaman cevabı çok açık ve net olarak ortada olan bu sorunun kimi zaman da birden çok yanıtı vardır; ama mutlaka bir yanıtı vardır. Kimse kimseyi bir nedeni olmadan aldatmaz. Öyleyse neden aldatılır? Şimdi, bu nedenlere tek tek bakalım.

Erkeğinizi Kendinize Hayran Bırakmanın 5 Yolu

Hangi kadın, partnerinin kendisine deli olmasını istemez ki? İşte bu noktada devreye giriyoruz ve erkeğinizi kendinize hayran bırakmanın 5 basit yolunu açıklıyoruz!

İlişkileri Güçlendiren 5 Tabu

İlişkiler hakkında yüzyıllardır tartışmalar yapılıyor. Sürekli güçlü bir ilişkinin sırları, mükemmel çift olmanın adımları paylaşılıyor. Öncelikle şunu kabul edelim; her kural her ilişkide aynı şekilde etki göstermez. Her aşkın hikayesi farklıdır. ‘İlişkilerde yapılmaması gereken şeyler’ olarak gösterilen ancak gerçekte ilişkileri güçlendirdiği söylenen 5 maddeyi aşağıya bırakıyoruz. Bir göz atın ve bu maddelerin ilişkinizi güçlendireceğine inanıyorsanız uygulamaya koyulun!

İyi Bir İlk İzlenim İçin Bunlara Dikkat Etmelisiniz!

İlk izlenimin önemi hakkında konuşan Dermatolog Dr. Şale Yılmaz, izlenim oluşturma noktasında dikkat edilmesi gerekenleri sizler için anlattı.

Uzak Mesafe İlişkileri Başarılı Olabilir mi?

Sevgiliniz farklı bir şehirde hatta ülkede yaşıyor olabilir. Böyle bir ilişki kafanızı kurcalıyor ve "Uzak mesafe ilişkileri başarılı olabilir mi?" diye düşünüyorsanız size birkaç önerimiz var.

Aldatmanın 30 Gerçeği

Aldatmayı, iki kişi arasındaki duygusal ve cinsel anlamda birbirine özel olma sözünün bozulması, duygusal ya da cinsel olarak başka bir kişiyle birlikte olunması şeklinde tanımlayabiliriz. Antik çağlardan bugüne hayatın içinde olan aldatma, psikoloji, sanat, edebiyat ve bilimin önemli konularından biri olarak çok ilgi görmüş ve görmeye de devam ediyor.

Erkekler Bu 8 Şeyi Güzellikten Daha Çok Önemsiyor

Büyük ilişkiler karşılıklı çekim ile başlarken, uzun vadede dış görünüşten çok daha önemli faktörler devreye giriyor. Erkeklerin uzun bir ilişkiye girmek istediklerinde gerçekte ne aradıklarını bilmek mi istiyorsunuz? İşte erkeklerin güzellikten daha çok önem verdiği 8 şey...

Tabu Olarak Bilinen Bu 5 Madde Aslında İlişkileri Güçlendiriyor

İlişkiler hakkında yüzyıllardır tartışmalar yapılıyor. Sürekli güçlü bir ilişkinin sırları, mükemmel çift olmanın adımları paylaşılıyor. Öncelikle şunu kabul edelim; her kural her ilişkide aynı şekilde etki göstermez. Her aşkın hikayesi farklıdır. ‘İlişkilerde yapılmaması gereken şeyler’ olarak gösterilen ancak gerçekte ilişkileri güçlendirdiği söylenen 5 maddeyi aşağıya bırakıyoruz. Bir göz atın ve bu maddelerin ilişkinizi güçlendireceğine inanıyorsanız uygulamaya koyulun!

Aldatma Sonrası Kapı Aralığı

Sizi aldatan kişi yine kapınızda. Kapıyı araladınız, şimdi ne yapacaksınız?