Anasayfa / Sağlık / Aşk & İlişkiler / İlişkiler / Uzak Mesafe İlişkileri Başarılı Olabilir mi?

Uzak Mesafe İlişkileri Başarılı Olabilir mi?

Uzak mesafe ilişkinizi canlı tutmak istiyorsanuz bunları yapabilirsiniz:

1. Konuşun ama aşırı iletişimden kaçının

Siz ikiniz, günde 20 saat konuşmak zorunda değilsiniz. Çoğu uzak mesafe ilişkisinin ana hatası budur. Uzak mesafe ilişkisi yaşayan çiftler sonsuz telefon ve görüntülü konuşma çağrılarıyla birbirlerinin fiziksel yokluğunu telafi etmeleri gerektiğini düşünüyorlar. Ancak bu davranış kısa bir süre sonra hem sizin hem de ilişkinizin yorulmasına neden olacak.

2. Anları paylaşın

Sabah kahvenizi içerken ya da spor salonundayken sevgilinize bir fotoğraf gönderebilirsiniz. Eğer sizinle ilgileniyorsa, hayatınızla da ilgilenecektir. Ancak bu durumu sosyal medya hesaplarınıza çevirmeyin, sürekli fotoğraf göndererek onu bunaltmayın.

3. Dürüst davranın

Yanınızda olamasa bile hayatınızı tüm gerçekliğiyle bilmeyi hak ediyor değil mi? Uzakta diye ona yalanlar söylemeyin, yaşadıklarınızı abartmayın ya da saklamayın.

4. Dikkatli olun

Ona ailesi ve arkadaşları hakkında, gününün nasıl geçtiği konusunda sorular sormayı unutmayın. Günlük yaşamındaki anlarına ayak uydurun ve en küçük ayrıntılara ilgi gösterin. Mesafeye rağmen bir çifti birbirine yakın yapan şey budur. Sorunlarını ve kararlarını paylaşın. Tavsiyesini sormakta tereddüt etmeyin. Bu şekilde ona fikrinin ne kadar önemli olduğunu gösterebilirsiniz. 

5. Yaratıcı olun ve birbirinizi şaşırtın

Aynı anda sinemaya gidin ve aynı filmi izleyin. Her şeyin mümkün olduğunu ve aranızda mesafeler olmadığını hayal edin. İş yerine ya da evine göndereceğiniz sürpriz bir paket ilişkinize heyecan katacaktır. 

6. Yalnız zamanın tadını çıkarın

Sevgiliniz uzakta diye zamanınızı mutsuz geçirmek zorunda değilsiniz. Hayatınızı yaşayın, mutlu kalın çünkü aşıksınız. Aileniz ve arkadaşlarınızla vakit geçirin. 

7. Birlikte bir hobi edinin

Aynı spor dalını tercih edebilir, bir çevrimiçi oyunu beraber oynayabilirsiniz. Ortak bir hobi edinmek çiftleri yakınlaştıran önemli maddelerden biridir. 

8. Birlikte planlar yapın

Vakit buldukça bir araya gelin. Birbirinizin şehrine gitmenin yanı sıra bambaşka yerlerde de buluşabilirsiniz.

9. Bir hedef belirleyin

Geleceği tartışmaktan korkmayın. “Neyi başarmak istiyoruz?”, “Ne kadar süre ayrı kalmayı planlıyoruz?”, “Bu ilişkiden ne istiyoruz?” gibi soruları cevaplayın. 

MAHMURE ÖZEL

Yayın tarihi: 22.01.2019

Hakkında mbahsi

Cevapla

x

Check Also

Komik Erkeklerle Çıkmak İçin 4 Sebep

İyi bir görünüm sonradan edilinebilir ancak zeka ve iyi bir mizah anlayışı doğuştandır! İşte bu yüzden 'Yunan heykeli' gibi erkeklerin size üzmesine izin vermek yerine komik erkeklerle çıkmak için 4 sebebi sıraladık.

Tek Tek Aldatma ve Aldatılma Nedenleri…

Aldatma bir ilişkide yaşanabilecek en büyük depremdir; aniden her şeyi yerle bir eder. Artçı sarsıntıları da uzun süre devam eder. Aldatılanın aklını, zihnini, tüm benliğini “Neden aldatıldım?” sorusu kemirir. Kimi zaman cevabı çok açık ve net olarak ortada olan bu sorunun kimi zaman da birden çok yanıtı vardır; ama mutlaka bir yanıtı vardır. Kimse kimseyi bir nedeni olmadan aldatmaz. Öyleyse neden aldatılır? Şimdi, bu nedenlere tek tek bakalım.

Erkeğinizi Kendinize Hayran Bırakmanın 5 Yolu

Hangi kadın, partnerinin kendisine deli olmasını istemez ki? İşte bu noktada devreye giriyoruz ve erkeğinizi kendinize hayran bırakmanın 5 basit yolunu açıklıyoruz!

İlişkileri Güçlendiren 5 Tabu

İlişkiler hakkında yüzyıllardır tartışmalar yapılıyor. Sürekli güçlü bir ilişkinin sırları, mükemmel çift olmanın adımları paylaşılıyor. Öncelikle şunu kabul edelim; her kural her ilişkide aynı şekilde etki göstermez. Her aşkın hikayesi farklıdır. ‘İlişkilerde yapılmaması gereken şeyler’ olarak gösterilen ancak gerçekte ilişkileri güçlendirdiği söylenen 5 maddeyi aşağıya bırakıyoruz. Bir göz atın ve bu maddelerin ilişkinizi güçlendireceğine inanıyorsanız uygulamaya koyulun!

İyi Bir İlk İzlenim İçin Bunlara Dikkat Etmelisiniz!

İlk izlenimin önemi hakkında konuşan Dermatolog Dr. Şale Yılmaz, izlenim oluşturma noktasında dikkat edilmesi gerekenleri sizler için anlattı.

Aldatmanın 30 Gerçeği

Aldatmayı, iki kişi arasındaki duygusal ve cinsel anlamda birbirine özel olma sözünün bozulması, duygusal ya da cinsel olarak başka bir kişiyle birlikte olunması şeklinde tanımlayabiliriz. Antik çağlardan bugüne hayatın içinde olan aldatma, psikoloji, sanat, edebiyat ve bilimin önemli konularından biri olarak çok ilgi görmüş ve görmeye de devam ediyor.

Erkekler Bu 8 Şeyi Güzellikten Daha Çok Önemsiyor

Büyük ilişkiler karşılıklı çekim ile başlarken, uzun vadede dış görünüşten çok daha önemli faktörler devreye giriyor. Erkeklerin uzun bir ilişkiye girmek istediklerinde gerçekte ne aradıklarını bilmek mi istiyorsunuz? İşte erkeklerin güzellikten daha çok önem verdiği 8 şey...

Tabu Olarak Bilinen Bu 5 Madde Aslında İlişkileri Güçlendiriyor

İlişkiler hakkında yüzyıllardır tartışmalar yapılıyor. Sürekli güçlü bir ilişkinin sırları, mükemmel çift olmanın adımları paylaşılıyor. Öncelikle şunu kabul edelim; her kural her ilişkide aynı şekilde etki göstermez. Her aşkın hikayesi farklıdır. ‘İlişkilerde yapılmaması gereken şeyler’ olarak gösterilen ancak gerçekte ilişkileri güçlendirdiği söylenen 5 maddeyi aşağıya bırakıyoruz. Bir göz atın ve bu maddelerin ilişkinizi güçlendireceğine inanıyorsanız uygulamaya koyulun!

Kadınlar ve Erkekler Birbirleri Hakkında Bu Şeyleri Bilmiyor

Hem erkekler hem de kadınlar hakkında çok fazla klişe var ve bunların çok azı doğru. Hangilerinin gerçek, hangilerinin yalan olduğunu araştırdık ve ortaya çıkan sonuçlara çok şaşırdık. Örneğin, sık sık kadınların ayna karşısında erkeklerden daha fazla zaman harcadıkları, erkeklerin daha iyi araba kullandıkları ancak yemek yapamadıkları söylenir. Peki bunlar doğru mu? Hadi cevaplara bakalım.

Aldatma Sonrası Kapı Aralığı

Sizi aldatan kişi yine kapınızda. Kapıyı araladınız, şimdi ne yapacaksınız?