Anasayfa / Sağlık / Aşk & İlişkiler / İlişkiler / Yalnız Kadınların Yaptığı 5 Öldürücü Hata

Yalnız Kadınların Yaptığı 5 Öldürücü Hata

Bütün bunlara rağmen, umutsuzca ihtiyaç duyduğunuz şey birilerinin size karşı gerçekten dürüst olması ve sizi bu konuda aydınlatması. Belki de fark etmeden yaptığınız bu 5 öldürücü hata, hala yalnız olmanızın nedenleridir ve bunları değiştirdiğiniz anda her şey hayal ettiğiniz gibi olacaktır!

SÜREKLİ ESKİ SEVGİLİLER VE YAPILAN HATALAR HAKKINDA KONUŞMAK

Belki de gerçekten denediniz ve başaramadınız… Kendinize bir iyilik yapın ve acilen eskiyi unutup hayatınıza devam etmeye başlayın. Herkesin hayatında sürekli eski sevgililerinden ve yaptığı hatalardan bahseden insanlar vardır. Bu yüzden bunun ne kadar gereksiz bir tavır olduğunu herkes iyi bilir. Hayat siz olmadan da devam ediyor; bunu anlayın, kendinize yardımcı olun ve aradığınız mutluluğu bulun. Ayrıca yeryüzündeki son insan o değildi. Bu yüzden erkeklerin duymak istemediği sızlanmalardan artık tamamen vazgeçin!

TANIŞTIĞI HER İNSANI ARKADAŞLARINA ANLATARAK ONLARIN BUNU ELEŞTİRMESİNE, HATTA YOK ETMESİNE İZİN VERMEK

Tanıştığınız her insanı ve yaşadığınız her detayı arkadaşlarınızla anlattığınızda belki istediğiniz tek şey onlarla paylaşımda bulunmaktı; yani aslında onların görüşlerini merak bile etmiyordunuz. Ama onlar her seferinde, kendi dramalarını ve ilişkilerinde karşılaştıkları problemleri size yansıttılar. Bu yüzden arkadaşlarınızın mutluluğunuzun önündeki engel olmasına izin vermeyin. Çünkü onlar, yaşadığınız ilişkinin her anında orada değiller. Tanıştığınız yeni biri konusunda heyecanınızı korumaya ve kendi duygularınıza güvenmeye çalışın. Sonuçta kendi kararlarınızı vermeli, sonuçlarına katlanmalı ve kendi kaderinizi kendiniz belirlemelisiniz. Böylesi çok daha güzel!

BELİRLİ ÖZELLİKLERE SAHİP BİR İNSANI HAK ETTİĞİNİ DÜŞÜNMEK

İlişkilerde gerekli olan iyi özelliklerle ilgisi olmayan belirli bir insanı hak ettiğini düşünmek, zehirli bir davranıştır. Kariyer sahibi bir kadınsınız ve en az sizin kadar kariyer sahibi bir erkeği hak ediyorsunuz. Ya da muhteşem bir modelsiniz ve bu dünyadaki her şeyi satın alabileceğinize inanıyorsunuz. Herkes bunları düşünebilir. Ama doğru olan bu değildir. İyi muamele görmeyi, sevmeyi umuyor ve sevdiğinizin sizin için birçok şey yapması gerektiğini düşünüyor olabilirsiniz. Ancak tüm bunları, onun kağıt üzerinde harika bir insan olması ve belirli miktarda para kazanması sağlayamaz. Bu yüzden bir insanı sevmek için standartlar belirlemekten vazgeçmelisiniz.

ONU, TARİHE KARIŞAN ESKİ SEVGİLİLERLE KARŞILAŞTIRMAK

Belki gerçekten de eski sevgililerinizle harika ilişkiler yaşadınız. Peki onlar şu anda neredeler? Eğer geçmişte yaşadığınız herhangi bir ilişki gerçekten muhteşem olsaydı, şu anda yalnız olmazdınız. Bu yüzden son erkek arkadaşınızın geçmişte sizin için yaptığı bir doğum günü sürpriziyle, şimdiki sevgilinizin doğum günü hediyesini kıyaslıyorsanız, büyük bir yanlış içindesiniz demektir. Bir düşünün; başkalarıyla karşılaştırılmak ister miydiniz? Cevabınız hayırsa, bu davranışınızdan acilen vazgeçmelisiniz.

BABALARINA BENZEYEN ERKEĞİ ARAMAK

Ah şu bitmek bilmeyen karşılaştırmalar… Kızları, genelde babalarının biricik prensesleridir. Ancak bunun böyle olması ya da babanızı çok seviyor olmanız, hayatınızın erkeğinin ona benzemesi gerektiği anlamına gelmiyor. Düşünsenize, babanız size bir prenses gibi davranmış olabilir ama annenize öyle davranmadı ya da onu putlaştırmadı. Belki de anneniz için muhteşem bir partner değildi. Bu nedenle ilişkiler konusunda böyle bir kavram karmaşası yaşamaktan bir an önce vazgeçin. Ve karşınıza çıkan her insanı önyargılarınız olmadan tanımaya çalışın.

Yayın tarihi: 31.10.2018

Hakkında mbahsi

Cevapla

x

Check Also

Komik Erkeklerle Çıkmak İçin 4 Sebep

İyi bir görünüm sonradan edilinebilir ancak zeka ve iyi bir mizah anlayışı doğuştandır! İşte bu yüzden 'Yunan heykeli' gibi erkeklerin size üzmesine izin vermek yerine komik erkeklerle çıkmak için 4 sebebi sıraladık.

Tek Tek Aldatma ve Aldatılma Nedenleri…

Aldatma bir ilişkide yaşanabilecek en büyük depremdir; aniden her şeyi yerle bir eder. Artçı sarsıntıları da uzun süre devam eder. Aldatılanın aklını, zihnini, tüm benliğini “Neden aldatıldım?” sorusu kemirir. Kimi zaman cevabı çok açık ve net olarak ortada olan bu sorunun kimi zaman da birden çok yanıtı vardır; ama mutlaka bir yanıtı vardır. Kimse kimseyi bir nedeni olmadan aldatmaz. Öyleyse neden aldatılır? Şimdi, bu nedenlere tek tek bakalım.

Erkeğinizi Kendinize Hayran Bırakmanın 5 Yolu

Hangi kadın, partnerinin kendisine deli olmasını istemez ki? İşte bu noktada devreye giriyoruz ve erkeğinizi kendinize hayran bırakmanın 5 basit yolunu açıklıyoruz!

İlişkileri Güçlendiren 5 Tabu

İlişkiler hakkında yüzyıllardır tartışmalar yapılıyor. Sürekli güçlü bir ilişkinin sırları, mükemmel çift olmanın adımları paylaşılıyor. Öncelikle şunu kabul edelim; her kural her ilişkide aynı şekilde etki göstermez. Her aşkın hikayesi farklıdır. ‘İlişkilerde yapılmaması gereken şeyler’ olarak gösterilen ancak gerçekte ilişkileri güçlendirdiği söylenen 5 maddeyi aşağıya bırakıyoruz. Bir göz atın ve bu maddelerin ilişkinizi güçlendireceğine inanıyorsanız uygulamaya koyulun!

İyi Bir İlk İzlenim İçin Bunlara Dikkat Etmelisiniz!

İlk izlenimin önemi hakkında konuşan Dermatolog Dr. Şale Yılmaz, izlenim oluşturma noktasında dikkat edilmesi gerekenleri sizler için anlattı.

Uzak Mesafe İlişkileri Başarılı Olabilir mi?

Sevgiliniz farklı bir şehirde hatta ülkede yaşıyor olabilir. Böyle bir ilişki kafanızı kurcalıyor ve "Uzak mesafe ilişkileri başarılı olabilir mi?" diye düşünüyorsanız size birkaç önerimiz var.

Aldatmanın 30 Gerçeği

Aldatmayı, iki kişi arasındaki duygusal ve cinsel anlamda birbirine özel olma sözünün bozulması, duygusal ya da cinsel olarak başka bir kişiyle birlikte olunması şeklinde tanımlayabiliriz. Antik çağlardan bugüne hayatın içinde olan aldatma, psikoloji, sanat, edebiyat ve bilimin önemli konularından biri olarak çok ilgi görmüş ve görmeye de devam ediyor.

Erkekler Bu 8 Şeyi Güzellikten Daha Çok Önemsiyor

Büyük ilişkiler karşılıklı çekim ile başlarken, uzun vadede dış görünüşten çok daha önemli faktörler devreye giriyor. Erkeklerin uzun bir ilişkiye girmek istediklerinde gerçekte ne aradıklarını bilmek mi istiyorsunuz? İşte erkeklerin güzellikten daha çok önem verdiği 8 şey...

Tabu Olarak Bilinen Bu 5 Madde Aslında İlişkileri Güçlendiriyor

İlişkiler hakkında yüzyıllardır tartışmalar yapılıyor. Sürekli güçlü bir ilişkinin sırları, mükemmel çift olmanın adımları paylaşılıyor. Öncelikle şunu kabul edelim; her kural her ilişkide aynı şekilde etki göstermez. Her aşkın hikayesi farklıdır. ‘İlişkilerde yapılmaması gereken şeyler’ olarak gösterilen ancak gerçekte ilişkileri güçlendirdiği söylenen 5 maddeyi aşağıya bırakıyoruz. Bir göz atın ve bu maddelerin ilişkinizi güçlendireceğine inanıyorsanız uygulamaya koyulun!

Kadınlar ve Erkekler Birbirleri Hakkında Bu Şeyleri Bilmiyor

Hem erkekler hem de kadınlar hakkında çok fazla klişe var ve bunların çok azı doğru. Hangilerinin gerçek, hangilerinin yalan olduğunu araştırdık ve ortaya çıkan sonuçlara çok şaşırdık. Örneğin, sık sık kadınların ayna karşısında erkeklerden daha fazla zaman harcadıkları, erkeklerin daha iyi araba kullandıkları ancak yemek yapamadıkları söylenir. Peki bunlar doğru mu? Hadi cevaplara bakalım.