Anasayfa / Sağlık / Diyet&Fitness / Obeziteden Kurtulmanın Yolu: Fitness

Obeziteden Kurtulmanın Yolu: Fitness

Obeziteden kurtulmak için Fitnees ve düzenli beslenme programı şart


Öncelikle obezitenin günümüzde oldukça arttığını vurgulamak isterim. Başta Amerika olmak üzere çok sayıda ülkelerin başa çıkamadığı sorun haline geldi. Bende bu konuda insanların obezite ile nasıl başa çıkabileceği hakkında bilgilerimi paylaşmak istedim.Bununla ilgili kendi üzerimde deneyim edinmenin çok büyük bir katkı sağlayacağını düşünerek programlı bir şekilde kilo aldım. Ardından düzenli beslenme ve egzersiz programı ile bu kilolardan doğal bir şekilde nasıl kurtulacağım hakkında çalışmaya karar verdim.Deneyim edinmenin her şeyden daha faydalı olacağını düşündüm.Yaklaşık 2 buçuk ayda 35 kilo vererek bunu başardım.Ne yesem ne olur? Vücudum neye karşı duyarlı ?diye kendime sorular sorarak kendi vücudumu tanımaya çalıştım. Bunları tabi ki aldığım eğitimler sayesinde başardım.

Herkesin vücut şekli ,vücut yapısı metabolizması farklıdır. Bunları kişiler de deneyerek aylık veya haftalık beslenme ve egzersiz programlarının kişiye özel yapılması gerektiğini düşünüyorum.Şuan bir çok uluslararası fitnes sertifikam olmasıyla birlikte güncel olarak düzenlenen spor ve egzersizlerle ilgili seminerleri takip edip sürekli bu konuda bilgilerimi tazeliyorum.Bu yüzden kilo vermek isteyen insanlara yardım etmenin üzerime vazife olduğunu düşünüyorum.Ve şuan halen iş adamları,üst düzey yöneticiler gibi vakti kısıtlı olan kişilere egzersiz ve beslenme programları düzenleme konusunda koçluk yapmaktayım.Sizlerde hayatınızda değişiklik yapmak istiyorsanız hemen başlamalısınız. Ben bugün başlayacağım ,ay sonu başlayacağım, yeni yılda başlayacağım gibi cümleleri kenara atıp hemen yarın başlamalısınız.

Zafer Özenferik

Hakkında mbahsi

Cevapla

x

Check Also

Bel Çevresindeki Yağlar İçin 10 Öneri

Bel çevresindeki yağları eritmek için 10 öneriyi sizler için yazdı...

Zayıflatan 8 Tohum

Chia tohumları ile hazırlanabilecek pek çok tarif mevcut.Bu tohumlar ile zayıflamak mümkün. İşte o zayıflatan tohumlar!

Semizotu Diyeti İle Zayıflama!

Sağlıklı ve aç kalmadan kilo vermek istiyorsanız bu diyet listesi tam size göre!

Açlık Krizleriyle Başa Çıkmanın İpuçları

En önemli soru şu gerçekten aç mısınız? İşte açlık kriziyle başa çıkmanın ipuçları...

Ödem Deyip Geçmeyin! – Sayarak Zayıfla

Doktor Ayça Kaya, vücudumuzda meydana gelen Ödemin nedenlerini ve bu şikayetleri azaltmanın yollarını anlattı...

Sonbahar Diyeti İle Zayıflayın

Sonbahar Diyeti İle Zayıflayın

Zayıflamada Etkili 11 Yöntem

Diyet yapmak sizin için hiç de kolay olmayabilir. Fakat size önereceğimiz 11 yöntem, aldığınız kalori miktarını kolaylıkla azaltabilirsiniz!

1 Saatte Kalori Yaktıran 36 Egzersiz

Kalori yakmanın en verimli yolu nedir? İşte egzersizlerini, spora ayırdıkları zamanı daha verimli hale getirmek isteyenler için 36 egzersiz...

Verilen Kiloyu Korumak İçin Neler Yapılmalı?

Uğraşlar sonucunda kilo veriyor ve verdiğiniz kiloyu koruyamıyor musunuz? İşte verilen kiloyu korumanın yolları!

Çabuk Acıkmanızı Engelleyen 10 Besin

Fast-food türü kalorili besinler aslında çabuk acıktırıyor. Uzun süre tokluk hissi yaratan, acıkmanızı engelleyen 10 besine kulak verin!