Anasayfa / Sağlık / Genel Sağlık / Merhaba Etek!

Merhaba Etek!

Pürüzsüz ve düzgün bacaklar, her kadının hayalidir. Sırf bacaklarındaki problemler yüzünden etk giyemeyen kadınların sayısını ne siz sorun ne de biz söyleyelim. Düşünsenize, çok beğendiğiniz bir etek, reyondan size göz kırpıyor ve adeta “al beni, al hadi” naraları atıyor, ancak siz boynunuzu büküp, o muhteşem eteğe mümkün olduğunca bakmamaya çalışarak, pantolon reyonuna doğru ilerliyorsunuz. Pantolona mahkum olmanızın sebebiyse; aslında yenmemeniz için hiçbir neden olmayan varisleriniz!
Podyumlarda, uçuşan eteklerini savura savura, yaylanarak yürüyen Adriana Lima’dan ne farkımız var? Var tabii birkaç farkımız, çok da sürrealist olmamak gerek, ama Adriana Lima’nın bacaklarındaki pürüzsüz görüntüyü elde etmek sandığımız kadar da zor değil.

Öncelikle, varis nedir ve nasıl oluşur, buna bakalım. Malum, vücudumuzda kan sürekli devirdaim halinde, kirli kanı bir yana, temiz kanı öte yana taşıyaduralım, toplar damarların genişleyip bükümlü bir hal alması ve dolayısı ile görevini yerine getirememesi durumu varis hastalığı olarak isimlendirilir. Varislerin en çok bacaklarda görünme nedeniyse; kan basıncının en yüksek bacaklarda olmasıdır. Başımıza bin bir dert açan varisler, hem sağlık hem de kozmetik açıdan insanoğlunu rahatsız etmektedir.

Peki, varis kimlerde görülür? Sanmayın ki yalnızca kadınlara musallat olmuş bir derttir bu varis. Çoğunlukla 18 yaş üzeri bayanlarda ortaya çıkarken, erkeklerde de gayet oluşabilen bir rahatsızlıktır. Hele ki ailenizde mevcut olan bir hastalıksa, maça 1-0 yenik başlamışsınız demektir, her an gol yiyebilirsiniz, aman dikkat! Sürekli oturan ya da sürekli ayakta duran bir insansanız, yine varis oluşumuna hazır olmanız gerekli. Öğretmenler, doktorlar, hostesler bu konuda risk altında olan çalışanlardır. Gebelik sırasında da dikkat edilmeli, aksi halde varis oluşumunun olası olduğu unutulmamalıdır. Kontrolsüz kilo alımı, kronik kabızlık, alkol alımı ve kontrolsüz diyabet de varis oluşumuna zemin hazırlayan etkenlerdir.

Aslında, vücudumuzun, doğru işlemeyen süreçlere verdiği tepkilerden biri olan varisten korkmak veya ona alışarak onunla yaşamaya çalışmak yerine, bir yerlerde problem oluştuğunun sinyalini algılayıp, problemi çözmeye yönelik hareket etmek gereklidir.

Varis tedavileri, korkulacak tedaviler olmayıp, doğru kurumlarda, doğru teknikle gerçekleştirdiğinde son derece iyi sonuçlar vermektedir. Örneğin, Estethica Hastanesi’nden bu konuda destek alan bir arkadaşım, “Bu zamana dek neden bu şirin varislerle bütünleşmişim ki, işte kurtuldum bile.” Sloganları atarak, eteklerden etek beğenmeye başladı. Siz de, varisten korkmadan ve varise alışmadan, tedavinizi gerçekleştirin, sonra gelsin etekler, gitsin etekler…

Facebook: www.facebook.com/estethica.com.tr
Instagram: www.instagram.com/estethica/
Detaylı Bilgi İçin: 444 1 692 www.estethica.com.tr

Hakkında mbahsi

Cevapla

x

Check Also

Bağımlılık Yapan Yiyecekler!

Uzmanlar yenilen yiyecekler ve içeceklerin arasından bağımlılık yapanları tespit ettiler. Peki o besinler hangileri? İşte bağımlılık yapan o yiyecekler!

Gençleştiren Yiyecekler

Günde birkaç öğünde masanızdan eksik etmeyeceğiniz bu yiyecekler sayesinde kendinizi daha zinde ve sağlıklı hissedeceksiniz. İşte sizi zinde tutacak yiyecekler!

Panik Atağın Belirtileri!

Nefesiniz mi daralıyor? Boğulacak gibi mi oluyorsunuz? Panik atak olabilirsiniz. İşte panik atağın belirtileri!

Kanserle Dans Derneği ve Europa Donna Türkiye’nin liderliğindeki Yeni Hikayeler projesi bu sene metastatik meme kanseri hastaları için “Umutlar Çiçek Açsın” dedi.

Obeziteyi Önlemek Mümkün!

Obezite çağımızın en büyük hastalığı. Dünya bu hastalığa çare ararken aslında bu hastalığı önleyen birçok etken ve egzersiz var. Peki bu hastalığı önlememizde bizlere neler yardımcı oluyor?

Rokanın Mucizevi Faydaları

Turpgiller familyasından roka acımsı tadıyla hayatımızda yer alan bitkilerden biri. Peki ya rokanın birbirinden etkili faydalarından haberdar mısınız? İşte rokanın 10 mucizevi faydası...

Dikkat! Diş Ağrınız Varsa…

Diş ağrısı hepimizin ortak korkusu ağrıdığında geçmez, geçtiğinde de etkisini uzun süre üzerinizden atamazsınız. Peki bu ağrıların sebebi ve tedavisi mümkün mü?

Sararmış Dişler İçin Doğal Çözümler

Evde diş beyazlatmanın doğal yolları ile siz de arzu ettiğiniz mükemmel dişlere kavuşacaksınız. Nasıl mı? İşte çözümler...

Yeni Yılda Beslenme: Nasıl Başlarsanız Öyle Gider…

Yılbaşı akşamı çoğu insan için sınırsız yemek ve alkol almak anlamına gelse de yeni yıl gecesini yine sağlıklı,keyifli ve yemek bakımından sağlıklı geçirmek ve ertesi güne de sağlıklı uyanmak mümkün. İşte yeni yıla nasıl sağlıklı girilir sizler için araştırdık!

10 Adımda “1 Ocak” Detoksu

Yılbaşı sofrasında yiyip içtiklerine fazla dikkat etmeyen hatta ‘bir geceden bir şey olmaz’ diyerek ölçüyü kaçırmakta sakınca görmeyenlerdenseniz bu haber tam sizin için! İşte 10 adımda “1 Ocak” detoksu...